W piątek oddaj krew

Autor: |

Świdniccy krwiodawcy zachęcają do udziału w nadchodzącej akcji. Mieszkańcy będą mieli okazję oddać krew i zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.

Wydarzenie odbędzie się 6 sierpnia, o godzinie 8.00. Specjalny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie czekał na chętnych na parkingu przed zakładem. Akcja potrwa do godziny 13.00.  

Pobór krwi jest bezpieczny. Ekipa ambulansu zapewnia pomiar temperatury, wstępne badania, dezynfekcję, sprzęt ochrony osobistej i jednorazowy sprzęt do donacji.

Aby oddać krew należy mieć 18 lat. Trzeba również przyjść zdrowym, wypoczętym i po lekkim, beztłuszczowym posiłku. Dzień wcześniej trzeba wypić ok. 2 litrów wody, a 2 doby przed zbiórką nie wolno spożywać alkoholu. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.

Świdniczanie nie zawiedli

Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik podsumował dwie akcje, które odbyły się w lipcu. Zorganizowano je w ramach obchodów 41. rocznicy Świdnickiego Lipca oraz Imienin u św. Kingi.

Do udziału w akcjach zgłosiły się 73 osoby. 54 z nich oddały krew. Zebrano blisko 24,3 l cennego leku. Baza dawców szpiku kostnego powiększyła się o 4 osoby.

Last modified: 2 sierpnia 2021