W nagrodę za sportowe sukcesy

Autor: |

Jakub Hołub / Fot. AZS UMCS Lublin
Pięciu świdnickich sportowców otrzymało stypendia Burmistrza Miasta Świdnik, które są nagrodą za wyniki osiągnięte w ubiegłym roku.

Listę stypendystów otwiera Jakub Hołub, skoczek wzwyż trenujący w AZS UMCS Lublin. Mimo juniorskiej kategorii wiekowej, przyczynił się do uzyskania przez lubelski klub drużynowego mistrzostwa Polski seniorów. Stypendium otrzymał także brat Jakuba, Jan, podobnie jak on reprezentujący barwy lubelskich akademików. Jego największym osiągnięciem było zdobycie I miejsca w Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, w sztafecie 4×100 metrów stylem dowolnym. Jego zespół zdobył nie tylko tytuł mistrzowski, ale jednocześnie pobił rekord Polski na tym dystansie.

Filip Lech, kolejny nagrodzony, jest również pływakiem. Na tych samych Mistrzostwach Polski zdobył brązowy medal w sztafecie 4×200 m stylem dowolnym w kategorii młodzieżowców. Wychowanek Klubu Pływackiego Avia Świdnik trenuje obecnie w AZS UMCS Lublin.

Zuzanna Bielak uprawia siatkówkę plażową w AZS UMCS TPS Lublin. W ubiegłym roku, wraz z Nicole Jochym zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek rozgrywanych w Lublinie.

Listę stypendystów zamyka Jaromir Orlicz, który na siatkarskich Mistrzostwach Polski Juniorów w Dębicy zdobył, wraz ze swoją drużyną, tytuł mistrzowski. Jaromir jest rozgrywającym drużyny MOS Wola Warszawa.

– Tak się składa, że Świdnik jest miejscem, w którym wielu utalentowanych, młodych ludzi rozpoczyna przygodę ze sportem. Dzięki rozwiniętej bazie szkolenia młodzieży zdobywają tu solidne podstawy swoich umiejętności. Z czasem wyjeżdżają w Polskę, wstępują na wyższe uczelnie i siłą rzeczy zmieniają klub. Nie zrywają jednak kontaktów ze Świdnikiem. Dlatego czujemy się w obowiązku wspomagania ich w rozwoju kariery – mówi burmistrz Waldemar Jakson. Wysokość przyznanych stypendiów, które będą wypłacane do końca roku, wynosi od 250 do 450 zł miesięcznie.

– Chcemy w ten sposób wyrazić uznanie i wdzięczność świdnickim sportowcom za rozsławianie w Polsce i na świecie imienia naszego miasta. Zdaję sobie sprawę, że nie są to kwoty gigantyczne, ale mam nadzieję, że ułatwią przygotowania do kolejnych zawodów – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Last modified: 28 lutego 2021

Zmień język »