W mieście zrobiło się świątecznie (foto)

Autor: |

Drzewa przyprószone śniegiem i świetliste iluminacje. Do Świdnika zawitał już świąteczny klimat, a mieszkańcy zaczęli odliczać czas do Bożego Narodzenia.

Na latarniach wzdłuż ulic Wyszyńskiego i Niepodległości skrzą się drobne gwiazdki i betlejemskie gwiazdy. Skwerowi przy Miejskim Ośrodku Kultury uroku dodaje świąteczna iluminacja. Najmłodsi chętnie podziwiają kilkunastometrową choinkę, która stanęła na placu Konstytucji 3 maja oraz bawią się wśród wielkich, czerwonych bombek. Magię Bożego Narodzenia czuć także na skwerze przy sądzie. To właśnie to miejsce, tradycyjnie przyozdobione mikołajkowymi czapkami, podobiznami brodatego świętego oraz trójwymiarową bombką, świdniczanie obrali sobie na tło do świątecznych zdjęć.

– Jest pięknie, zwłaszcza teraz, gdy spadł śnieg i wszystko nabrało wyjątkowego klimatu. Razem z synkiem lubimy spacerować i oglądać wszystkie dekoracje. Bardzo podoba nam się zwłaszcza duża bombka. Fajnie, gdyby było ich jeszcze więcej – zachwyca się pani Monika.

W tym roku mieszkańców czeka jeszcze jedna, świetlista niespodzianka.

– Nie chcemy jeszcze zdradzać co to dokładnie będzie. Możemy jednak powiedzieć, że już wkrótce w centrum Świdnika pojawi się kolejna ozdoba – zapowiada Katarzyna Lis, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Świąteczny klimat zostanie z nami do lutego.

Last modified: 11 grudnia 2021