W bibliotecznej krainie żabek (foto)

Autor: |

Dzisiaj odbyło się pierwsze, po długiej przerwie, spotkanie bibliotecznego Klubu Mum’s Time. Pomimo iż zajęcia kierowane są do rodziców, gościli na nich również babcie i dziadkowie. Warsztaty to nie tylko dobra zabawa, ale również okazja do nauki języka angielskiego.

„Czas dla mam” powstał jeszcze przed epidemią koronawirusa. Pomysłodawczyniami przyjacielskich spotkań są panie Kasia i Iza, które wraz ze swoimi pociechami często odwiedzały bibliotekę. Ich inicjatywa okazała się sukcesem i cieszyła dużym zainteresowaniem. Po kilkumiesięcznej przerwie postanowiono reaktywować wtorkową zabawę i ponownie zacząć się spotykać.

W dzisiejszym wydarzeniu wzięło udział 7 maluchów i 7 dorosłych. Prowadzącą była Małgorzata Skakuj, która przygotowała je w oparciu o książeczki z księgozbioru biblioteki. Na początku najmłodsi zapoznali się z maskotką o imieniu Alex, która powitała ich w języku angielskim. Później przyszedł czas na wysłuchanie wierszyka Jana Brzechwy, pod tytułem „Żaba”. Dzieci zgadywały też zwierzęta z książki z ruchowymi elementami „A to kto?” autorstwa Tristana Mory. Nie zabrakło również wspólnych tańców do polskich i angielskich piosenek. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik wykonał żabią czapkę.

Zajęcia będą odbywały się w każdy wtorek, w bibliotece przy ulicy Niepodległości 13. Skierowane są do dzieci do 3 lat oraz ich rodziców. Aby wziąć w nich udział należy zgłosić się osobiście w bibliotece albo zadzwonić pod numer telefonu: 506 024 857.

Last modified: 16 września 2020