W Dniu Kobiet (foto)

Autor: |

Są mamami, siostrami, ciociami, babciami. Pracują jako lekarze, nauczyciele, w sklepach czy w zakładach. 8 marca obchodzą swoje święto. W tym szczególnym dniu uczniowie I LO pamiętali także o paniach z Miejskiego Centrum Usług Socjalnych i specjalnie dla nich przygotowali piękną uroczystość.

Licealiści przypomnieli historię Dnia Kobiet, który w Polsce zaczęto obchodzić w czasach PRL-u oraz podpowiedzieli, jak powinni zachowywać się panowie, by uszczęśliwić płeć piękną. Później zaprosili bohaterki spotkania do udział w zabawie, opartej na koncepcji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Młodzież, przebrana w kolorowe stroje, wcieliła się w role słynnych polskich wokalistów z dawnych lat. Na scenie pojawiły się, między innymi, Anna Jantar, Maryla Rodowicz, Mieczysław Fogg, Marek Grechuta oraz Karin Stanek, którzy zaśpiewali swoje najbardziej znane przeboje.

Uczniowie upiekli dla pań ciasto, podarowali im kwiaty i własnoręcznie zrobione broszki. Złożyli też życzenia:

– W dniu waszego święta życzymy Wam zdrowia, szczęścia, aby uśmiech każdego dnia gościł na waszych twarzach i by otaczali Was sami życzliwi i kochający ludzie.

Last modified: 20 maja 2020

Zmień język »