Volvo dachowało

Autor: |

fot. www.straz.swidnik.pl
Do groźnego wypadku doszło wczoraj wieczorem, na wyjeździe z Lublina w kierunku Piask. W wyniku zderzenia samochodów osobowych poszkodowanych zostało sześć osób, w tym 3 z naszego miasta. Interweniowały: po dwa pojazdy z jednostek ratowniczo-gaśniczych ze Świdnika i z Lublina, 14 strażaków, 5 zespołów ratownictwa medycznego, 5 radiowozów oraz pojazd służby drogowej.

Wypadek miał miejsce chwilę po godzinie 19.00, na wysokości stacji paliw. 36-letni mieszkaniec gminy Milejów, poruszający się volkswagenem passatem, chciał wykonać manewr skrętu w lewo z ulicy Piaseckiej do Kalinówki. Nie ustąpił pierwszeństwa 24-latce jadącej pojazdem marki Volvo. Świdniczanka kierowała się od Lublina w stronę Chełma. Doszło do zderzenia samochodów.

– W wyniku uderzenia volvo dachowało. Z kobietą podróżowały dwie osoby, również mieszkańcy Świdnika, w tym 15-letni pasażer. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitali – najmłodsza osoba do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Do lecznicy trafił też kierowca volkswagena, z którym jechały dwie osoby. One również zostały zabrane do szpitala – relacjonuje asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Kierowcy zostali przebadani na obecność alkoholu w organizmie. Zarówno 24-latka, jak i 26-latek byli trzeźwi. Policjantów i zespoły ratownictwa medycznego w działaniach wspierali strażacy.

– W chwili przybycia służb na miejsce zdarzenia, 3 osoby znajdowały się jeszcze w pojazdach i konieczna była ich ewakuacja. Zastępy udzieliły również kwalifikowanej pierwszej pomocy czterem osobom, w tym: tlenoterapia, unieruchomienie złamań, zabezpieczenie poszkodowanych przed utratą ciepła oraz wsparcie psychiczne. Działania straży pożarnej zakończyły się o godz. 20.28, z chwilą transportu ostatniej osoby do szpitala – mówi st. kpt. Paweł Dańko z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku.

– W miejscu wypadku występowały utrudnienia w ruchu. Policjanci szybko zorganizowali jednak objazd – dodaje E. Domaradzka.

Mundurowi badają okoliczności wypadku.

Last modified: 14 kwietnia 2021