Uważaj na domokrążców

Autor: |

Czujniki gazu to urządzenia niezbędne w niemal każdym domu, a ich ceny zaczynają się od stu złotych. To właśnie wysoka cena urządzenia zwróciła uwagę świdnickiej komendy, która przestrzega przed domokrążcami sprzedającymi takie produkty.

– Otrzymaliśmy sygnały, że do kilku mieszkań w Świdniku zapukał dziś około 50-letni, szpakowaty mężczyzna, który oferuje sprzedaż czujnika gazu za wygórowaną cenę lub nieco taniej, jeśli jest się seniorem. To nie musi być oszust, jednak przestrzegamy przed pochopnym zakupem takiego urządzenia – mówi st. asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Policja przypomina, by nie wpuszczać do domu osób, których się nie zna. Nigdy nie wiadomo, czy nie mamy do czynienia z kimś, kto chce sprawdzić co mamy w domu, z kim mieszkamy albo gdzie trzymamy pieniądze. Sprawdźmy czy oferent nie proponuje towaru po wygórowanej cenie. Porównajmy inne oferty na rynku. Nie ulegajmy presji, jaką ktoś na nas wywiera jaką wywierają przekonując, że promocja działa przez ograniczony czas. Sprawdźmy też, czy sprzedający dołączył do nabytego przez nas towaru dowód zakupu, na którym widnieją jego dane tak, abyśmy mogli ewentualnie skorzystać z 14-dniowej możliwości odstąpienia od umowy.

Last modified: 28 września 2022

Accessibility Toolbar

Zmień język »