W związku z odbywającym się w najbliższy weekend Świdnik Air Festivalem, na okolicznych drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu. W niektórych miejscach zostaną też ustawione dodatkowe znaki, które będą obowiązywały w czasie trwania imprezy.
Na całym odcinku drogi wewnętrznej wzdłuż lotniska, tj. od połączenia ze skrzyżowaniem z drogą wojewódzką 822 do skrzyżowania Janówek-Janowice-Lublin, zastosowano dodatkowe oznakowanie. Jest to komplet znaków drogowych B-36, T-3 i T-24 (oraz, w zależności od miejsca, T-25A, T-25B, T-25C). Znaki zakazu zatrzymywania się będą obowiązywały w dniach od 14 do 16 czerwca 2024 roku.
Podobne oznakowanie pojawi się również w celu zabezpieczenia połączenia drogowego trasą 822 między Lublinem i Portem Lotniczym. Znaki staną na całej długości drogi, czyli od połączenia z węzłem „Mełgiewska” do Portu Lotniczego Lublin.
Dodatkowo, przy wyjazdach na ul. Żwirki i Wigury z ul. Puławskiego, Szopena i Kwiatowej oraz ze wszystkich wyjazdów i z tymczasowego parkingu dla samochodów zlokalizowanego wzdłuż torów kolejowych, zostaną ustawione znaki C-2 (nakaz skrętu w prawo), by zmniejszyć ilość punktów kolizyjnych na ul. Żwirki i Wigury.
Policja apeluje
– Nad bezpieczeństwem osób i nad ruchem drogowym podczas IV Świdnik Air Festival czuwać będą policjanci. Zwracamy się z apelem o rozsądne zachowania na terenie imprezy. Kierowców prosimy o stosowanie się do znaków drogowych oraz poleceń wydawanych przez policjantów – czytamy na stronie świdnickiej policji.
Funkcjonariusze ze Świdnika i Lublina będą wspierać kierowców w obrębie lotniska oraz na drogach dojazdowych. Zapraszają również na swoje stanowisko na terenie imprezy, gdzie zaprezentują sprzęt służbowy i pojazdy, przeprowadzą pogadanki, a zainteresowanym opowiedzą o swojej pracy. Na najmłodszych będą czekały kolorowanki oraz policyjne maskotki.
Na co jeszcze zwrócić uwagę, by zadbać o swoje bezpieczeństwo? Wartościowe przedmioty należy nosić dobrze zabezpieczone, w miejscach trudno dostępnych dla złodziei i kieszonkowców. Dzieci, które w tłumie mogą się łatwo zgubić, powinny być wyposażone w opaskę lub karteczkę z danymi kontaktowymi rodziców oraz ze swoim imieniem i nazwiskiem.
– W przypadku zagrożenia powinniśmy natychmiast powiadomić służby porządkowe, stosować się do ich poleceń i komunikatów oraz kierować się do wyjść ewakuacyjnych oznaczonych specjalnymi drogami. Nie utrudniajmy dojazdu służbom ratowniczym i w miarę możliwości zachowujmy spokój. Warto zapoznać się z regulaminem imprezy, by wiedzieć co zrobić w sytuacji zagrożenia, gdzie znajdują się wyjścia ewakuacyjne, czego nie wolno wnosić – podsumowuje asp. sztab. Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku.
Last modified: 13 czerwca 2024