Uwaga na nieuczciwych “pracowników gazowni”

Autor: |

Świdniccy policjanci prowadzą czynności w sprawie oszustw, w których osoby podające się za pracowników gazowni w prywatnych mieszkaniach dokonywali przeglądów piecyków gazowych stwierdzając jego wadę.

Jak ustalili policjanci, działanie oszustów za każdym razem było podobne. Pukali do mieszkania, podając się za pracowników gazowni i dokonywali rzekomego przeglądu stanu technicznego piecyka gazowego. W trakcie kontroli okazywało się, że urządzenie jest uszkodzone, a dalsze jego używanie w takim stanie może zagrozić nawet wybuchem. Ty sposobem namawiali właścicieli mieszkań do zakupu nowego urządzenia. Problemem nie był także brak gotówki, gdyż mężczyźni proponowali formę płatności na raty. Sami nawet zajmowali się wszystkimi formalnościami. Klient miał tylko udostępnić dowód osobisty i złożyć podpisy. Jak się później okazało, poszkodowani, co najmniej dwukrotnie przepłacali za zakupiony towar. Zaniepokojeni tą sytuacją zgłosili się na Policję. Stróże prawa prowadząc czynności w tej sprawie ustalili, że odwiedzające ludzi osoby nie są pracownikami świdnickiej gazowni. Wstępnie ofiarą oszustów padło troje mieszkańców Świdnika.

Policjanci zwracają się do osób, które od maja do sierpnia b.r. mogły paść ofiarą takich oszustów o kontakt ze świdnicką Policją pod numerem telefonu: (81) 749-42-10, 749-42-19, 997.

Jednocześnie kolejny raz apelujemy o rozwagę przy tego typu transakcjach. Zanim komukolwiek przekażemy nasze dane personalne lub też pieniądze upewnijmy się, że dana osoba jest tym, za kogo się podaje. Zanim podejmiemy decyzję skonsultujmy ją z innymi członkami rodziny lub sąsiadem. W razie niejasności i wątpliwości zaalarmujmy Policję.

 

Źródło: KPP w Świdniku

Last modified: 1 lipca 2020