Uniwersytet Trzeciego Wieku świętuje jubileusz (foto)

Autor: |

Uniwersytetowi Trzeciego Wieku stuknęło 15 lat! Uroczystości jubileuszowe odbyły się dziś, w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Urodzinowa feta okazała się nieco spóźniona. Planowo, ta wyjątkowa okazja powinna być celebrowana rok temu, jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany. Opóźnienie nie popsuło dziś nastroju do świętowania ani studentom, ani ich sympatykom. Z życzeniami przybyli przedstawiciele instytucji miejskich, które na co dzień kibicują żakom i wspierają ich poczynania, m.in.: Urzędu Miasta, Miejskiego Ośrodka Kultury, Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej, Centrum Pomocy Społecznej, Spółdzielni Mieszkaniowej.

– Chciałbym serdecznie podziękować za te 15 lat – powiedział Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika. – Przede wszystkim twórcom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w naszym mieście. Słowa wdzięczności składam kadrze naukowej i aktywowi uniwersytetu. Chciałbym podkreślić, że miasto i wspólnota samorządowa jest z was ogromnie dumna. Pełnicie ważną rolę w aktywizacji seniorów, ale stanowicie też element, który nas wyróżnia na tle innych ośrodków. Życzę kolejnych lat aktywnej działalności i następnych jubileuszy. Oczywiście, pandemia to istotna przeszkoda w aktywizacji. Wszyscy mówią, że idzie kolejna fala koronawirusa. Mam jednak nadzieję, że sytuacja się ustabilizuje i przyjdą dobre czasy dla uniwersytetu.

– Jestem bardzo wzruszony takim poparciem, którego doświadczamy w naszym mieście – powiedział Andrzej Krygier, prezes UTW. – Ogromnie się cieszę, że moi wychowankowie, zarówno z Zespołu Szkół Technicznych jak i Politechniki Lubelskiej, zajmują różne wysokie stanowiska i nie zapominają, że kiedyś byłem ich wychowawcą. Cieszą ich sympatyczne słowa, które usłyszałem jako rektor Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dziękujemy wszystkim za olbrzymie wsparcie.

– Najważniejsze, że mimo pandemii nie zaprzestaliśmy działalności – dodał Jan Rosiak, wiceprezes UTW. – Wprawdzie spotykamy się w mniejszych grupach, ale ciągle jesteśmy razem. Odwiedzamy się, urządzamy krótkie wycieczki, tylko po to, aby utrzymać kontakt. We wrześniu odrabialiśmy zaległe zajęcia z wiosny, zaś w październiku zaczęliśmy bieżące zajęcia. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych. W tym semestrze przybyło nam 15 studentów,chociaż z powodu pandemii nie mamy dużej frekwencji.

Część artystyczną jubileuszu otworzył Polonez w wykonaniu zespołu „Ole Babki”. Wystąpił także zespół taneczny „Seniority”, w układzie „Lata 20, lata 30”. Nie zabrakło sprawdzonych przyjaciół UTW, czyli chóru Arion, który zaśpiewał m.in. piosenki partyzanckie.

Najaktywniejsi studenci świdnickiego UTW otrzymali pamiątkowe dyplomy przyznane przez burmistrza W. Jaksona oraz podziękowania podpisane przez zarząd UTW.

« z 2 »

Last modified: 8 października 2021

Accessibility Toolbar

Zmień język »