Ulice w budowie

Autor: |

Prace budowlane ruszyły pod koniec minionego roku. Mimo że zima na chwilę je wstrzymała, przedstawiciele ratusza zakładają, że inwestycja skończy się zgodnie z planem.

Przetarg na jedną z większych inwestycji po zachodniej części miasta został ogłoszony pod koniec lata. Procedura przebiegała szybko. Nie brakowało również chętnych do wykonania budowy. Problem pojawił się po wyborze firmy, która miała zrealizować zadanie. Urzędnicy chcieli podpisać umowę z przedsiębiorstwem LS Complex z Lublina, które zaoferowało najniższą cenę. Z taką decyzją nie chciała się zgodzić firma, której oferta była druga. Sprawą musiała się zająć Krajowa Izba Odwoławcza.

KIO rozpatrywało odwołanie dwa miesiące. Dopiero jesienią minionego roku okazało się, że w zwycięskiej ofercie nie było żadnych uchybień i ratusz może podpisać umowę. Inwestycja została wyliczona na 1,6 mln zł.

Wykonawca ruszył z pracami pod koniec minionego roku. Ul. Poziomkowa z jednej strony  łączy się z wybudowaną w ostatnich latach ul. Rejkowizna. Z drugiej strony stanowić będzie nowe połączenie do ulicy Polnej. Ulica Jagodowa to sięgacz od ul. Poziomkowej zapewniający dojazd mieszkańcom do posesji.

– Zależy nam na równomiernym rozwoju miejskiej infrastruktury. Ul. Rejkowizna stała się dla osiedla pewnego rodzaju kręgosłupem drogowym, do którego będziemy doprowadzać kolejne ulice – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Z całości dokumentacji wydzielono odcinek ul. Poziomkowej łączący się z ul. Polną z uwagi na konieczność przeprowadzenia procedury ZRiD. Niemniej jednak do realizacji Wykonawca przystępuje równolegle na obu odcinkach. W ramach Inwestycji powstaną  odcinki ulic o długości około 600 metrów, chodniki oraz zjazdy do posesji. Wykonana zostanie również sieć kanalizacji deszczowej, oświetlenie, kanał technologiczny oraz oznakowanie pionowe i poziome. Prace obejmą także zagospodarowanie terenów zielonych o powierzchni 1560 metrów kwadratowych.

Zgodnie z dokumentacją przetargową, budowa ma zostać zakończona w maju.

Last modified: 30 stycznia 2021