Ulice całe w planach

Autor: |

Świdnicki ratusz planuje kolejne drogowe inwestycje, które obejmą Strefę Aktywności Gospodarczej oraz wschodnią część miasta. Na początku sierpnia ogłoszono przetarg na dokumentację projektową budowy ulicy Skośnej, na odcinku od ul. Nadleśnej do Lotniczej oraz ul. Pileckiego. Obie drogi mają powstać wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Ulica Skośna to kolejny etap w kierunku rozwoju Strefy Aktywności Gospodarczej w Świdniku. Jej budowa może być impulsem dla przedsiębiorców do rozpoczęcia działalności gospodarczej w naszym mieście. Kilka tygodni temu władze miasta ogłosiły przetarg na dokumentację projektową drogi. Termin składania ofert minął 13 sierpnia. Niestety, ze względu na brak ofert, nie udało się rozstrzygnąć przetargu.

– To ważne zadanie na przyszłość, ponieważ dotyczy strefy ekonomicznej. Na pewno powtórzymy przetarg i będziemy szukali wykonawcy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Firma, która zdecyduje się podjąć zadania, wykona dokumentację projektową, przygotuje specyfikacje techniczne oraz pozyska niezbędne pozwolenia i opinie.

W postępowaniu przetargowym jest także ul. Pileckiego. W tym przypadku czas na nadsyłanie ofert minął 20 sierpnia.

– Zdecydowaliśmy się ogłosić to zadanie już teraz, żeby w późniejszym czasie nie mnożyć dodatkowych procedur i zaoszczędzić czas. Ulica Pileckiego znajduje się w osiedlu. Planowana przez nas inwestycja ma stanowić przedłużenie obecnej drogi i połączyć ją z ul. Działkowca, gdzie stoi wiele domów. Już teraz budujemy w tym miejscu oświetlenie. Chcemy jednak przygotować tę ulicę w pełnej infrastrukturze, dlatego szukamy projektanta – wyjaśnia M. Dmowski.

Last modified: 23 sierpnia 2021

Zmień język »