Ulicą św. Brata Alberta na aleję

Autor: |

Osiedle przy zbiegu ul. Klonowej i św. Brata Alberta wzbogaci się o nowe drogi dojazdowe. Ulica św. Brata Alberta zostanie rozbudowana i połączona z al. NSZZ “Solidarność”. Powstanie też droga osiedlowa łącząca tę ulicę z projektowaną ul. Popiełuszki.

Aktualnie ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej. Według założeń zamawianego projektu ul. św. Brata Alberta ma zostać przedłużona o 180 metrów. Po ukończeniu robót kierowcy pojadą po betonowej kostce brukowej. Dla pieszych powstanie chodnik, również wykonany z kostki. Ze względów bezpieczeństwa nawierzchnia ciągu pieszego ma wyróżniać się innym kolorem.

Osiedle wzbogaci się dodatkowo o podobną drogę, jednak bez chodnika. Będzie to tak zwany sięgacz o długości około 115 metrów łączący ul. św. Brata Alberta z ul. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziś przebiega tam, wyznaczona przez samych kierowców, droga gruntowa. Obydwie trasy mają zostać wyposażone w pełną, wymaganą prawem infrastrukturę, łącznie z dojazdami na posesje, oświetleniem oraz założeniem trawników w szerokości pasa drogowego.

Termin ukończenia obydwu inwestycji planowany jest na 2022 r.

mj

Last modified: 18 listopada 2021