Ul. Witosa w konsultacjach

Autor: |

Można napisać komentarz, wysłać maila albo przyjść do Urzędu Miasta i zgłosić swoje uwagi. Przedstawiciele ratusza właśnie przedstawili wstępną koncepcję przebudowy ul. Witosa i przez tydzień będą czekać na opinie świdniczan. – To jest najlepszy czas, żeby wyrazić swoje zdanie – zachęca do udziału w dyskusji Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Mieszkańcy czekają na przebudowę, to pewne. Stan ulicy, którą codziennie dojeżdżają do swoich bloków, od dłuższego czasu jest coraz gorszy. Problem jednak w tym, że dotąd trudno było się im dogadać, co do zakresu remontu. Kilka lat temu miejscy urzędnicy zaproponowali gruntowną przebudowę drogi i powstanie dodatkowych miejsc parkingowych. Większość osób była „za”, ale znaleźli się też tacy, którzy chcieli ocalić zieleń i przekonywali, że nowe miejsca dla samochodów będą zlokalizowane zbyt blisko bloków. Po paru burzliwych spotkaniach projekt przebudowy ulicy trafił do szuflady.

Po kilku latach stan drogi jeszcze się pogorszył, mieszkańcy coraz mocniej naciskali, ale nadal nie było wśród nich pełnej zgody. W minionym roku ponownie spotkali się z władzami miasta i przedstawili swoje postulaty. Decyzja o przebudowie zapadła, ale prace mają się odbyć na nowych zasadach.

– Przy wykonaniu tej inwestycji skorzystamy ze specustawy drogowej. Dzięki temu przedsięwzięcie przeprowadzimy szybciej i przy uproszczonej procedurze. Nie zatrzymają go również protesty pojedynczych mieszkańców – tłumaczy wiceburmistrz.

Wiosną urzędnicy ogłosili przetarg na aktualizację dokumentacji. Projektant właśnie przedstawił wstępną koncepcję przebudowy.

– Staraliśmy się w niej uwzględnić zgłoszone do nas wnioski. Zachowaliśmy drzewa i więcej zieleni, ale cały czas prosimy o uwagi i konsultowanie przedstawionej koncepcji. To jest właśnie czas na takie działania – mówi M. Dmowski.

Mieszkańcy mogą wyrażać swoje opinie na wiele sposobów.

– Czekamy na komentarze w mediach społecznościowych Urzędu Miasta, na naszych oficjalnych profilach na Facebooku. Uwagi można przesłać mailowo albo zgłosić się do nas osobiście – wymienia zastępca burmistrza.

Projekt zmian na ul. Witosa ma być gotowy jesienią. Przedstawiciele ratusza liczą, że w tym samym czasie otrzymają pozwolenie na budowę. Wówczas nic już nie będzie stało na przeszkodzie do ogłoszenia przetargu i rozpoczęcia inwestycji. Urzędnicy przewidują, że może ona kosztować około 1,8 mln zł.

GDZIE ZGŁASZAĆ UWAGI?

Opiniami o koncepcji można się podzielić na profilach FB Głosu Świdnika i Świdnik – wysokich lotów, oficjalnym profilu Marcina Dmowskiego oraz burmistrza Waldemara Jaksona. Maile należy przesyłać na adres urzad@e-swidnik.pl. Konsultacje potrwają do piątku 24 lipca.

piki do pobrania

Last modified: 17 lipca 2020