Ul. Okulickiego do przetargu

Autor: |

Wymiana chodników, sieci wodociągowej, nowa nawierzchnia ulicy, dodatkowe utwardzone miejsca do parkowania samochodów. Ratusz właśnie ogłosił przetarg na modernizację ul. Okulickiego. Inwestycja będzie kosztowna, ale urzędnikom udało się zdobyć na nią dofinansowanie.

Zainteresowani przedsiębiorcy mają czas do 27 maja na składanie ofert. Ich zadaniem będzie przebudowa blisko kilometrowego odcinka ul. Okulickiego. Prace obejmą fragment drogi od ul. Wyspiańskiego do skrzyżowania z ul. Kosynierów. Pierwsza, krótsza część ulicy została odnowiona w minionym roku, w ramach programu „Mobilny LOF”. Wykonawca, który zostanie wybrany w ogłoszonym właśnie przetargu, wyremontuje nawierzchnię drogi, wymieni krawężniki i wyłoży wszystkie chodniki nową kostką brukową. Zajmie się także wymianą sieci wodociągowej oraz remontem kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Przy ulicy zostaną także wyremontowane parkingi. Prawdopodobnie przybędzie też kilka nowych miejsc dla aut.

– Planujemy wyłożenie fragmentów poboczy płytami ażurowymi i stworzenie tym samym dodatkowej przestrzeni do parkowania – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Inwestycja została wyceniona na około 2 mln zł. Nie wszystkie koszty z nią związane obciążą budżet miasta. Urzędnikom udało się zdobyć dofinansowanie do inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Świdnicki ratusz może liczyć na dotację w wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowalnych, czyli blisko 1 mln zł.

Przedstawiciele Urzędu Miasta starali się o dofinansowanie z rządowego programu dwóch przedsięwzięć. Drugim zadaniem jest modernizacja ul. Skarżyńskiego. W tym przypadku w grę miała wchodzić również wymiana nawierzchni oraz remont chodników i parkingów. Ulica jest nieco węższa niż Okulickiego, taniej wyceniono również jej naprawienie, bo na 1,25 mln zł. Inwestycja co prawda przeszła pozytywnie ocenę, ale znalazła się na liście rezerwowej.

– Remont tej ulicy mamy w tegorocznym budżecie, więc i tak go wykonamy. Lista rezerwowa daje nam nadzieję na dofinansowanie, ale nie daje pewności, że je otrzymamy. Natomiast inwestycja jest potrzebna, nie będziemy więc z nią zwlekać – dodaje M. Dmowski.

Last modified: 17 maja 2021