Ulica przejdzie metamorfozę

Autor: |

Fragment  ul. Janusza Kasperka, od strony bloków przy ul. Spadochroniarzy doczeka się wreszcie uzbrojenia i nowej nawierzchni. Wyremontowany zostanie również fragment łącznika umożliwiającego dojazd do ulicy mieszkańcom okolicznych nieruchomości. Na budowę, w projekcie przyszłorocznego budżetu gminy zapisano 752 tys. zł.

– Uporządkowanie tego terenu nie było do niedawna możliwe z powodu prac przy kolektorze wód deszczowych. Z uwagi na możliwość wystąpienia różnego rodzaju kolizji trzeba było poczekać na ich zakończenie. Aktualnie przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na wykonanie tego odcinka drogi. Pozwolenie na budowę już mamy. Dokończenie budowy ul. Kasperka nie stanowi wielkiego wyzwania finansowego, jednak uwolni nas od istotnego problemu, jakim było uporządkowanie obszaru w prawie samym centrum miasta i zapewnienie mieszkańcom możliwości normalnego dojazdu i zaparkowania auta pod własną posesją. Konkretne działania rozpoczniemy zapewne wiosną, ale biorąc pod uwagę, że mieszkańcy budynków przy Kasperka czekali na tę inwestycję kilkanaście lat, nie jest to już odległa perspektywa – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Pozwolenie obejmuje budowę 80 metrów ulicy i 90 metrów łącznika. Jezdnia będzie miała 5 metrów szerokości. Od strony bloku ułożony zostanie chodnik o szerokości 2m. Zaplanowano 14 miejsc parkingowych i jedno dodatkowe dla osoby niepełnosprawnej. Ulica zostanie uzbrojona w oświetlenie, kanalizację deszczową i kanał technologiczny.

jmr

Last modified: 26 listopada 2020