Udzielali pierwszej pomocy

Autor: |

O tym jak ważne są pierwsze decyzje o działaniu na miejscu zdarzenia oraz zgranie osób udzielających pomocy wiedzą służby mundurowe.

We wtorek, w Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku odbywało się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w którym wzięli udział policjanci, strażacy oraz pracownicy cywilni komendy. Szkolenie miało charakter praktyczny. Jednakże nie zabrakło teorii opartej na ogólnych zasadach ratownictwa medycznego, wymiany doświadczeń oraz omówienia tematów wynikających z codziennej pracy i różnych sytuacji losowych. Uczestnicy oprócz możliwości utrwalenia wcześniej nabytych umiejętności mieli okazję powtórzyć i poszerzyć swoją wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy i radzenia sobie w sytuacji kryzysowej.

Wczorajsze zajęcia to już tradycja wpisana w dziennik corocznych szkoleń. Ma na celu przede wszystkim budowanie zgrania osób działających na miejscu zdarzenia. Jak podkreślił jeden ze strażaków najważniejsze jest ludzkie zdrowie i życie, i je trzeba zawsze ratować.

KPP w Świdniku

Last modified: 30 czerwca 2020