UCHWAŁA KRAJOBRAZOWA

Ruszają konsultacje społeczne dotyczące raportu oceniającego zasadność wprowadzenia uchwały krajobrazowej na terenie Gminy Miejskiej Świdnik. Mogą Państwo wziąć w nich udział poprzez wypełnienie formularza lub udział w webinarium:

Link do formularza uwag – do 4 grudnia: https://forms.gle/23c8AcWe1np4okmN8

Link do spotkania online – 1 grudnia o godz. 17.00: https://meet.google.com/mqk-auyj-bxb

Uchwała krajobrazowa dla Świdnika (POBIERZ)

Raport z badania geoankietowego w ramach konsultacji społecznych do uchwały krajobrazowej w gminie Świdnik (POBIERZ)

Szanowni Państwo,

W ostatnich latach kwestia poprawy jakości przestrzeni publicznych stała się elementem niezwykle istotnym w hierarchii celów strategicznych i realizacyjnych w polskich miastach.

Tak zwana Ustawa Krajobrazowa dała samorządom możliwość uporządkowania wszystkich reklam i szyldów na terenie całej gminy oraz ogrodzeń i obiektów małej architektury znajdujących się na jej terenie. Burmistrz Świdnika może również przygotować dokument, który po uchwaleniu przez Radę Miasta stanie się aktem prawa miejscowego, obowiązującym na wszystkich nieruchomościach w Świdniku (publicznych i prywatnych).

Obecnie rozważamy zasadność wprowadzenia takiej regulacji.

Dlatego niezwykle ważne są Państwa opinie, szczególnie dotyczące reklam i szyldów – czy widzą Państwo potrzebę zmian?

Obecnie Pan Bartosz Poniatowski z firmy „Projekt: Miasto”, architekt i kreator przestrzeni publicznych, prowadzi analizy przestrzenne i formalne, aby móc zaproponować optymalne rozwiązanie. Rekomendacja eksperta będzie gotowa do końca roku a proponowane rozwiązania będą przedmiotem konsultacji społecznych późną jesienią.

Ważnym elementem analizy jest ocena zjawiska chaosu reklamowego w Świdniku okiem mieszkańców i przedsiębiorców.

Chcemy wprowadzić rozwiązania dla wszystkich, tak żeby poprawić jakość przestrzeni publicznych w Świdniku, jednocześnie umożliwiając umieszczanie szyldów firmom działającym w mieście.

Zapraszam do wypełnienia ankiety!

Burmistrz Miasta Świdnik Waldemar Jakson

Ankietę można wypełnić na stronie www.swidnik.geoankieta.pl.