Ty też możesz pomóc Martynce

Autor: |

Martynka ma 9 lat i chodzi do SP nr 3 w Świdniku. Pięć lat temu stwierdzono u niej nowotwór lewego oczodołu. Po leczeniu choroba jest teraz w okresie remisji.

Dziewczynka potrzebuje epiprotezy oka, na zakup której jej koledzy ze szkoły od 2 lat zbierają pieniądze. Do akcji przyłączyli się harcerze, uczniowie PCEZ, przedszkolaki. Przed Bożym Narodzeniem w SP nr 3, MOK-u i w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela zostały przeprowadzone kiermasze ozdób świątecznych.

Niedawno w szkole odbył się już po raz drugi wiosenny Festiwal Talentów – festyn charytatywny, na którym uczniowie ze wszystkich klas mogli kolejny raz zaprezentować swoje umiejętności artystyczne, muzyczne, recytatorskie, sportowe. Równocześnie prowadzono sprzedaż wszelkiego rodzaju prac plastycznych, m.in. stroików, pisanek, prac origami, dekorowanych butelek i obrazów.

Do tej pory udało się zebrać dla Martynki już 13.523,50zł. Jest to zasługa całej społeczności SP nr 3, która bardzo zaangażowała się w pomoc dla dziewczynki. Dzieci, rodzice, dziadkowie – całe rodziny wzięły udział w tworzeniu świątecznych dekoracji. Wszystkim, którzy wsparli te działania, w imieniu mamy podziękowała babcia Martynki.

Chętni do wsparcia akcji mogą jeszcze coś kupić już w najbliższą niedzielę 17 kwietnia – w godzinach 8-14 – w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku. Będzie można zakupić palmy, stroiki, pisanki, koszyczki, zajączki i wiele innych – tradycyjnych i współczesnych dekoracji świątecznych. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Last modified: 2 lipca 2020