Trzecie miejsce w Kraśniku

Autor: |

O dużym sukcesie mogą mówić młodzi siatkarze Avii, którzy wrócili z Kraśnika. Rozgrywano tam II Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kadetów im. Arkadiusza Gołasia.

Nasz zespół, pod wodzą trenerów Zenona Zielińskiego i Krzysztofa Lemieszka, w meczach grupowych zwyciężył po 2:0 drużyny Kadry Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie rocznik 1996 oraz gospodarzy – MKS Kraśnik. Uległ tylko jednemu z faworytów turnieju – Czarnym Radom 0:2.

Świdniccy siatkarze wywalczyli drugie miejsce w swojej grupie i zagrali o miejsca 1-4. W półfinale ulegli zespołowi AKS Resovii Rzeszów, zwycięzcy całego turnieju. W meczu o III miejsce świdniczanie pokonali 2:0 Skrę Bełchatów, co mozna uznać za spore osiągnięcie. Należy również podkreślić, że Maciek Sajdak otrzymał tytuł najlepszego przyjmującego turnieju.

Zespół ASPS Avia zagrał w składzie: Maciej Sajdak, Michał Osik, Cezary Kostaniak, Jakub Wach, Piotr Hordejuk, Piotr Siergiej, Jakub Dzirba, Andrzej Gamała, Piotr Mitura i Łukasz Twardzik.

Dwaj ostatni zawodnicy zostali pozyskani jeszcze przed sezonem (Piotrek z Polesia Kock, Łukasz z Cisów Nałęczów), w związku z podjęciem nauki w II LO w Świdniku. Pozostali to wychowankowie Avii.

Końcowa kolejność turnieju:

1. AKS Resovia Rzeszów

2. RCS Czarni Radom

3. ASPS Avia Świdnik

4. EKS Skra Bełchatów

5. Kadra Lubelskie 1996

6. Cisy Nałęczów

7. TPS Lublin

8. MKS Kraśnik

 

Głos Świdnika

Last modified: 1 lipca 2020