Trzecia odsłona „Kulturalnych wakacji”

Autor: |

Wczoraj najmłodsi świdniczanie i ich rodzice bawili się na pikniku „Kulturalne wakacje”, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury. Impreza odbyła się na placu Konstytucji 3 Maja. W programie, jak zwykle, nie zabrakło atrakcji. W strefie wypoczynku i konkursów zręcznościowych dzieci mogły korzystać bezpłatnie z dmuchanego placu zabaw, strzelnicy pneumatycznej i eurobungy. Prowadzone były również, przez Stowarzyszenie „Akademia Uśmiechu”, warsztaty tańca nowoczesnego. Nie brakowało konkursów, m.in. łowienia ryb, gry w boule, itp. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Gminę Miejską Świdnik.

Następnie mieszkańcy wysłuchali koncertu muzyki folkowej w wykonaniu zespołu „Maciejowa Kapela” w składzie: Antoni Kuncewicz, Felicjan Andruszczak, Waleria Sztacheta, Stanisław Zielonka, Zygmunt Pompka. W repertuarze zespołu znajdują się przede wszystkim szlagiery miejskiego folkloru z dwudziestolecia międzywojennego: Teraz jest wojna, U cioci na imieninach, Tylko we Lwowie, Bal na Gnojnej, Bal u Weteranów czy Chodź na Pragę.

– Koncerty i animacje spotkały się z bardzo przychylnym przyjęciem mieszkańców – mówi Anna Broda, koordynator imprezy. – W wydarzeniach tych uczestniczyło mnóstwo dzieci. To nas bardzo cieszy, gdyż wakacje te spędzają, jak nigdy dotąd, w cieniu pandemii. Na wczorajszym koncercie, cieszącym się chyba największą frekwencją, nie brakowało seniorów. Stare warszawskie nuty, w znakomitym wykonaniu Maciejowej Kapeli urzekły chyba wszystkich, bez względu na wiek. Cieszy nas również to, że wszyscy przestrzegają zasad bezpieczeństwa w związku z koronawirusem.

słs

« z 2 »

Last modified: 17 sierpnia 2020