Trening pod okiem mistrza

Autor: |

fot. LKSW Dan
4 września, LKSW Dan Świdnik był gospodarzem seminarium szkoleniowego kickboxingu. Nasze miasto odwiedził Zenon Pawlikowski, trener kadry narodowej dzieci PZKB i zarazem szkoleniowiec Klubu Sportów Walki Łuków.

– Wychodzimy z założenia, że pasją najlepiej się dzielić, a nauka nigdy się nie kończy. Spotkania z trenerami z innych klubów, a nawet krajów, to u nas norma. Odświeżamy spojrzenie, cały czas poznajemy nowe rzeczy, poszerzamy wiedzę, a na dodatek miło spędzamy czas – wyjaśnia Piotr Bernat, trener LKSW Dan.

Gość, który jest posiadaczem trzeciego dana w kickboxingu, w asyście dwóch zawodniczek swojego klubu poprowadził w Świdniku trzy treningi. Odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego „Spotkania z mistrzami”.
– Podopieczni trenera Pawlikowskiego od lat udanie rywalizują w turniejach nie tylko kickboxingu, ale także boksu – mówi P. Bernat. – Nic więc dziwnego, że treningi grupy starszej poświęcono przede wszystkim technikom ręcznym i ich łączeniu z kopnięciami. W grupie młodszej łukowski szkoleniowiec zaprezentował wiele atrakcyjnych ćwiczeń, wspierających naukę sportów walki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z podpisem gościa, a dwaj świdniccy zawodnicy – Wiktor Szłapa i Antoni Hawrysz – odebrali oficjalne powołania do kadry narodowej dzieci Polskiego Związku Kickboxingu.

Zapisy na nowy sezon

LKSW Dan zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia taekwon-do i kickboxingu. W Świdniku będą to grupy taekwon-do i kickboxing (różne grupy wiekowe) oraz nowa, osobna sekcja kickboxingu dla młodzieży i dorosłych. W Łęcznej, Piaskach i Milejowie można zgłosić się do grup taekwon-do i kickboxing dla dzieci i młodzieży. Zasad sztuki walki uczyć będą trenerzy: Piotr Bernat VI Dan, Piotr Żołędź II Dan, Małgorzata Ciesielska II Dan, Jakub Dańko II dan (kickboxing), Łukasz Staiński I dan, Bartłomiej Daniel I dan, Adrianna Skowrytko I Dan.

Chętni mogą się zapisać pod linkiem lkswdan.sportsmanago.pl/rekrutacja (osoby, które ćwiczyły w ubiegłym sezonie, nie muszą ponownie zapisywać się przez formularz). Wszelkich informacji udziela Piotr Bernat, pod numerem telefonu 602 351 585. Więcej na temat klubu na stronie www.lkswdan.pl.

Last modified: 9 września 2021