Trener zostaje w Avii

Autor: |

Zarząd MKS Avia Świdnik Sp. z o.o.  przedłużył kontrakt z trenerem Witoldem Chwastyniakiem. Umowa będzie obowiązywała do końca sezonu 2021/2022.

Witold Chwastyniak przyszedł do Avii w 2019 roku. W pierwszym sezonie awansował z drużyną ze Świdnika do pierwszej ligi. W minionej kampanii zajął wysokie szóste miejsce i tym samym wykonał cel, jaki postawił przed nim i zespołem zarząd klubu.

– W 2019 roku przedstawiono mi ciekawy projekt sportowy, którego głównym celem był powrót Avii na pierwszoligowe parkiety. Bez wahania podjąłem się tego wyzwania i w sezonie 2020/2021 udało się, jako beniaminek, zakończyć rozgrywki na szóstym miejscu. W sezonie 2021/2022 dalej mogę być częścią tego sportowego przedsięwzięcia, jakim jest prowadzenie zespołu pierwszoligowego Polski Cukier Avia Świdnik. Cieszę się z podpisanego kontraktu, ponieważ Świdnik to bardzo przyjazne miejsce i pracuje się tu bardzo dobrze. Współpraca z włodarzami klubu przebiega w miłej atmosferze, co także przełożyło się na wyniki sportowe. Liczę, że nowy sezon będzie równie udany, jak poprzednie – powiedział trener Witold Chwastyniak.

– Sposób zarządzania w zakresie pierwszego zespołu piłki siatkowej przyjęty w klubie, oparty jest na systematycznej współpracy na wielu płaszczyznach oraz wzajemnym zaufaniu pomiędzy zarządem a sztabem szkoleniowym. W MKS Avia Świdnik podobnie, jak w każdym innym profesjonalnie zarządzanym klubie, to trener ponosi odpowiedzialność za wyniki sportowe i jest z nich rozliczany. Cele, jakie zostały postawione przed szkoleniowcem oraz drużyną zostały zrealizowane. Wynik, jaki osiągnęliśmy na koniec sezonu, biorąc pod uwagę fakt, że byliśmy beniaminkiem rozgrywek, jest naprawdę bardzo dobry. Model zarządzania drużyną wypracowany przez trenera, doświadczenie, profesjonalizm w wykonywaniu swoich obowiązków, konsekwencja i ambicja w dążeniu do celu, to wszystko sprawiło, że zarząd klubu zdecydował się na kontynuację współpracy. Cieszę się, że Witold Chwastyniak podjął to wyzwanie i poprowadzi nasz zespół w rywalizacji na pierwszoligowych parkietach w przyszłym sezonie. Teraz, gdy mamy za sobą sprawy formalne związane z podpisaniem nowej umowy, możemy skoncentrować się na budowaniu drużyny, która, mam nadzieję, przyniesie dużo radości naszym kibicom w przyszłym sezonie – dodał Radosław Szczerba, prezes Avii.

Last modified: 30 kwietnia 2021