Trasa z wyróżnieniem

Autor: |

fot. K. Wiśniewski / kaplus.pl

Połączenie ze Świdnika do Mediolanu, zainaugurowane w październiku ubiegłego roku, zostało wybrane trasą roku podczas 14. Plebiscytu „Najlepsza Linia Lotnicza”, organizowanego przez portal Pasazer.com.

Zwycięzców ogłoszono podczas gali w Krakowie. Tytuł „Trasa Roku” został przyznany przez kapitułę plebiscytu, składającą się z przedstawicieli polskich lotnisk, dziennikarzy oraz ekspertów rynku lotniczego.

– Wyróżnienie przyjęliśmy z ogromną satysfakcją i zadowoleniem. To dla nas trasa o szczególnym znaczeniu, przede wszystkim ze względu na liczne kontakty handlowe pomiędzy województwem lubelskim, a regionami w północnych Włoszech. Warto dodać, że nasze lotnisko jest jednym z dwóch w Polsce, z którego operuje easyJet, co jest dla nas bardzo dużym sukcesem i potwierdza potencjał Portu Lotniczego Lublin – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes PLL.

Nagroda dla menedżera roku trafiła do Józsefa Varadiego, szefa Wizz Air. Wydarzeniem roku uznano wybór lokalizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. Za najlepszą linię biznesową uznano Emirates.

Obecnie z połączenia do Mediolanu pasażerowie mogą skorzystać dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele. W sezonie letnim, od 26 marca – w poniedziałki i piątki.

Last modified: 23 czerwca 2020

Zmień język »