Tragiczny wypadek. Nie żyje jedna osoba

Autor: |

fot. KPP w Świdniku
Do tragicznego wypadku doszło na skrzyżowaniu ul. Piaseckiej w Świdniku z ul. Męczenników Majdanka, na wysokości stacji paliw. Na miejscu nadal pracują policja, straż pożarna ze Świdnika i Lublina oraz zespoły ratownictwa medycznego.

Do zdarzenia doszło około godziny 17.20.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca mercedesa, który podróżował z pasażerem, jechał od strony Abramowic Prywatnych. Mężczyzna wymusił pierwszeństwo na kierowcy opla, w którym jechało łącznie sześć osób. Doszło do wybicia pojazdu z toru jazdy, a następnie zderzenia z busem marki Fiat – relacjonuje asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

W wypadku zginął kierowca mercedesa. Cztery osoby zostały zabrane do szpitala. Służby ratunkowe nadal pracują na miejscu zdarzenia. Mogą występować utrudnienia w ruchu.

Więcej informacji podamy wkrótce.

Aktualizacja:

Policja podała nowe informacje na temat przebiegu wypadku. Samochód marki Mercedes, kierowany przez 70-letniego mieszkańca gminy Kazimierz Dolny, z którym podróżował jeden pasażer, jechał od strony ul. Męczenników Majdanka z zamiarem skrętu w lewo, w kierunku al. Tysiąclecia w Lublinie. Pojazd nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu oplowi jadącemu w stronę Piask. Doszło do zderzenia samochodów. Opel, którym podróżowało sześć osób, dachował, a następnie przewrócił się na koła. Wytrącony z toru jazdy mercedes uderzył w fiata, który dojeżdżał do skrzyżowania od strony Zamościa. Samochód “dostał rykoszetem” – ustępował pierwszeństwa przejazdu oplowi.

– Zmarł 70-letni mieszkaniec gminy Kazimierz Dolny. Do szpitala trafiła osoba podróżująca z nim mercedesem oraz 3 pasażerów opla. Na razie nie mamy informacji o ich stanie zdrowia – dodaje E. Domaradzka.

Last modified: 6 maja 2021