Tragiczne rozpoczęcie sezonu

Autor: |

Tragicznie zakończyła się przejażdżka 28-letniego mieszkańca Trawnik, który pomimo zakazu wydanego przez sąd wsiadł na swój motocykl crossowy.

W niedzielę po godzinie 18 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kolonia Trawniki. Natychmiast na miejscu zdarzenia pojawili się funkcjonariusze ruchu drogowego, gdzie zastali leżącego w rowie mężczyznę w kombinezonie motocyklisty. Ustalili, że 28-latek jechał na swoim motocyklu od strony Trawnik w kierunku Pełczyna. Na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu a następnie wpadł do rowu.

Motocykl nie miał tablic rejestracyjnych oraz ubezpieczenia natomiast motocyklista jechał bez włączonych świateł oraz nie posiadał przy sobie dokumentów na pojazd. Ponadto mężczyzna posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – w tym motocykli.

Mężczyzna doznał złamania kręgosłupa i innych obrażeń ciała. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczął się sezon motocyklowy. W związku z tym policja zwraca uwagę o szczególną ostrożność i rozwagę na drodze. Apel dotyczy kierowców samochodowych, jak również fanów jednośladów. Prosimy o bezpieczną jazdę, unikanie ryzykownych manewrów, prawidłowe wyprzedzanie oraz dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg. Wzajemna tolerancja da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

KPP w Świdniku

Last modified: 2 lipca 2020