Teraz powalczymy o podium

Autor: |

– Apetyt mieliśmy większy. Mogliśmy znaleźć się w pierwszej trójce. Niestety, nie udało się – mówi Grzegorz Martyniuk, trener świdnickich trampkarzy.

W sezonie 2010/2011 zespół uczestniczył w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy Młodszych – grupa południe. – Po zakończeniu rozgrywek zajęliśmy ostatecznie 4 miejsce, wygrywając 11 spotkań, 3 razy remisując i 4 razy przegrywając. Wierzymy, że nadchodzący sezon będzie lepszy i wywalczymy miejsce na podium – dodaje szkoleniowiec.

O słabszej lokacie zaważyły głównie stracone jesienią punkty w meczach z Motorem, Jedynką Krasnystaw, pechowy remis w Lubyczy, (świdniczanie powinni wygrać dwucyfrowo, a tylko zremisowali 0:0) oraz zasłużona porażka w Zamościu z Hetmanem. To wszystko dało czwartą lokatę, która i tak jest najlepszym wynikiem wśród wszystkich grup młodzieżowych Avii. W rundzie wiosennej trampkarze doznali tylko jednej porażki z Motorem, zwycięzcą ligi oraz zremisowali z Piłkarskimi Nadziejami. Pozostałe mecze świdniczanie wygrali, ale dysproporcja pomiędzy górną połową ligi a dolną spowodowała, że przeciwnicy nie mieli gdzie „zgubić” punktów, a to uniemożliwiło marsz w górę tabeli. Pocieszająca jest na pewno postawa drużyny. Wielu zawodników ciężko pracowało nad formą i umiejętnościami. Począwszy od bramkarzy – Patryka Jaroszka i Kamila Franta, którzy od wznowienia pracy z trenerem bramkarzy Łukaszem Giereszem, prezentują solidny poziom. W obronie dobrze sobie radził kapitan Michał Urban, który jeśli włoży w swoje poczynania więcej charyzmy, zapewni drużynie spokój w kolejnym sezonie. Równo i stabilnie grali w destrukcji: Jakub Czarnecki, Mateusz Selwa oraz Sebastian Pietroń. W linii pomocy duży postęp zrobił Krzysztof Pałka, który wygrał pod koniec sezonu rywalizację z Mateuszem Kozłowskim. Solidnie rozgrywali Rafał Feret i Jacek Barczak. Duży potencjał mają: Adam Olejnik, Artur Goc oraz Jakub Wyszomirski. W linii ataku brylował młodszy o rok Dominik Żubr. Strzelił 14 bramek i jest podstawowym graczem kadry województwa lubelskiego, z którą 25 czerwca zagra w Mistrzostwach Polski. Od Dominka nie odstawał Konrad Żmuda, który w tym sezonie trafił do bramki 9 razy.

W lipcu zespół wyjeżdża na obóz do Żelistrzewa nad zatoką Pucką, aby przygotowywać się tam do nowego sezonu. Zagra tam, podobnie jak rok temu, z ARKĄ Gdynia, Bałtykiem Gdynia i Lechią Gdańsk. W połowie sierpnia chłopcy, korzystając z zaproszenia swoich przyjaciół z WIK Włodzimierz Wołyński, wezmą udział w turnieju piłkarskim na Ukrainie. Tam będą mieli okazję zmierzyć się z rówieśnikami z takich piłkarskich zespołów jak Dynamo Kijów czy Szachtar Donieck.

Głos Świdnika

Last modified: 2 lipca 2020