Teatralne premiery (foto)

Autor: |

Czy dobro i zło idą ze sobą w parze? Jaki dorosły wyrośnie z dziecka wychowywanego przez rodziców w ukryciu, w obawie przed światem? Na te pytania próbowali znaleźć odpowiedź aktorzy Teatru Puk-Puk, działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury. Swoje przemyślenia zaprezentowali dziś podczas premiery dwóch spektakli w reżyserii Katarzyny Marjasiewicz.

Przygotowania do prezentacji trwały niemal rok. Młodzi aktorzy, pod okiem pani reżyser, szlifowali gesty, układy choreograficzne, piosenki, teksty, dopracowywali scenografię i stroje. I choć praca nad spektaklami sprawiała im wiele frajdy, nie było łatwo, bo przyszłym gwiazdom sceny przyszło się zmierzyć z trudną rzeczywistością pandemii. Wreszcie, dzisiejszego popołudnia udało im się zaprezentować efekty kilkumiesięcznej pracy. Grupa młodsza pokazała spektakl pt. „Zakochany pajac”, przy muzycznym akompaniamencie Bartłomieja Abramowicza. Bohaterami pełnego humoru przedstawienia są tytułowy pajac, który postanowił się ożenić z córką diabła o imieniu Aksamitka oraz grupa przyjaciół, chcąca odwieść go od tego pomysłu. By to zrobić, udają się w podróż do nieba i piekła.

Teatralne popołudnie zwieńczyła premiera spektaklu „O chłopcu inaczej chowanym”, przygotowanym przez grupę średnią Teatru Puk-Puk. Widowisko, oparte o dramat „W beczce chowany” autorstwa Roberta Jarosza, opowiada historię Jasia, którego rodzice chcą za wszelką cenę ochronić przed złem i w tym celu chowają w beczce. Chłopiec dorasta nie znając świata i nie wiedząc, jak wyglądają jego rodzice, a gdy wreszcie opuszcza bezpieczną przystań okazuje się, że nie radzi sobie w dorosłym życiu.

Publiczność, w skład której weszli rodzice i bliscy młodych aktorów, nagrodziła oba widowiska gromkimi brawami. W spektaklu „Zakochany pajac” wystąpili: Roksana Bąk, Wiktoria Matyjaśkiewicz, Konrad Jędruch, Wojciech Woźniak, Michał Marjasiewicz, Eryk Czerwiński, Lena Dobrowolska, Lena Misiurek, Matylda Marcinek, Michalina Królik, Martyna Śliwińska, Zofia Konaszczuk, Emilia Błaszczak, Julia Fularska, Sara Pasierbiewicz, Joanna Cioczek. Natomiast w widowisku „O chłopcu chowanym inaczej”: Filip Filipowicz, Julian Tarasiewicz, Emil Sidor, Paula Hołub, Marika Leziak, Julia Michalak, Julia Skowrońska, Martyna Mazuryk, Zuzanna Apanasienko, Zuzanna Tusińska, Maria Mazurek, Martyna Jurkiewicz i Sara Piekarska.

Osoby, które również chciałyby zobaczyć je na żywo, będą miały ku temu okazję. Spektakle zostaną pokazane w sobotę, w muszli koncertowej Centrum Usług Społecznych, w ramach Świdnickiej Nocy Kultury. O godz. 11.00 wystąpi grupa młodsza z przedstawieniem „Zakochany pajac”, a o godz. 12.00 grupa starsza z widowiskiem „O chłopcu chowanym inaczej”. Wstęp wolny.

« z 2 »

Last modified: 22 czerwca 2021