Targ Staroci zostaje w Świdniku

Autor: |

W minioną sobotę, w Świdniku po raz pierwszy odbył się Targ Staroci. Inicjatywa tak bardzo spodobała się mieszkańcom, że natychmiast pojawiły się pytania o jej kontynuację.

„To super pomysł. Fajnie, gdyby targ odbywał się regularnie”, „Kiedy odbędzie się kolejny?”, „Swój targ staroci mają już w Lublinie czy Puławach. My też chcemy” – to tylko część z komentarzy, które dało się słyszeć podczas wydarzenia.

Popularność wydarzenia i wiele pozytywnych opinii spowodowały, że władze miasta postanowiły je kontynuować.

– Pierwszy Targ Staroci możemy uznać za sukces. Świdnik okazał się atrakcyjną lokalizacją i targi bardzo przypadły do gustu zarówno wystawcom, jak i kupującym. W kulminacyjnym momencie brało w nich udział prawie 30 wystawców. W związku z tym Burmistrz zadecydował o rozwinięciu formuły. Po skonsultowaniu się z wystawcami, którzy uczestniczyli w pierwszej edycji wydarzenia zapadła decyzja o cyklicznej organizacji Targu Staroci w Świdniku – mówi Katarzyna Lis, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Wydarzenie będzie odbywało się w każdą drugą sobotę miesiąca, na parkingu za Urzędem Miasta. Kolejny targ odbędzie się już 9 października.

Informacje o wszystkich wydarzeniach w naszym mieście oraz aktualny repertuar Kina Lot znajdziecie w Kalendarzu Wydarzeń.

Last modified: 17 września 2021