Tanecznym krokiem pożegnali lato (foto)

Autor: |

„Jest zabawa, jest muzyka, tu się bawi pół Świdnika. Każdy tutaj humor ma, jest zabawa na sto dwa” – słowa piosenki, autorstwa Marii Haliny Piskorek, najlepiej oddają to, co działo się dzisiaj w muszli koncertowej przy Dziennym Domu Seniora. A działo się naprawdę wiele…

Wakacyjne spotkania z muzyką i tańcem zakończył wielki bal, którego motywem przewodnim były kwiaty. Nie zabrakło ich więc we włosach pań, pojawiły się w opaskach, kotylionach, bransoletkach, naszyjnikach i wiankach, stanowiły również ozdoby sukienek, spódnic i bluzek.Parkiet nie pustoszał nawet na chwilę, bo zespół Convers Band zadbał o muzykę dla każdego. Były więc największe przeboje polskie i zagraniczne oraz znane i lubiane melodie. Tańczono solo, w parach i w kółeczkach. Dzisiaj nikt się nie wstydził, tylko wykorzystywał okazję, by w świetnym nastroju i fantastycznej atmosferze pożegnać odchodzące powoli lato.

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury, Strefa Historii i Centrum Usług Społecznych przygotowali również mnóstwo niespodzianek. Wszyscy uczestnicy otrzymali śpiewniki ze słowami najbardziej popularnych piosenek, na przykład „Marianna”, O mój rozmarynie”, „Głęboka studzienka”, „Czerwone jagody” i „Cygańska skarga”. Seniorki wykonały kilka utworów, w tym uwielbianą przez mieszkańców piosenkę pt. “Świdnik to miasto piękne” (słowa Helena Czerwonogrodzka, pomysłodawczyni potańcówek) oraz zupełnie nową o potańcówkach, której słowa zacytowałam wcześniej. Były konkursy, na przykład taniec w parach z balonem. Chętni mogli zrobić sobie zdjęcie w fotoramce, w różnego rodzaju perukach, okularach i szalach. Głodni i spragnieni częstowali się ciastkami, wodą oraz ciepłymi napojami. Seniorzy ze świdnickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaprezentowali prace, które wykonali podczas pandemii.Przed miłośnikami szaleństw pod chmurką będzie jeszcze jedna okazja do zabawy. 11 września, w ramach Eko Targu, również zaplanowano potańcówkę.

Projekt realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego.

« z 3 »

Last modified: 3 września 2021