Taneczny spektakl na scenie MOK

Autor: |

fot. Mariusz Marciniak
Początek października w Miejskim Ośrodku Kultury zapowiada się pod znakiem teatru tańca. Na świdnickiej scenie zaprezentują się artyści Fundacji Materia z Łodzi, którzy zaproszą najmłodszych widzów na spektakl pt. „Skarb nieznanej góry”, w reżyserii Krzysztofa Skolimowskiego. Bohaterom historii będzie towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu Mateusza Skolimowskiego.

Bajka opowiada o tym, jak Stan i jego pomocnik Harold, dwaj staruszkowie, którzy chyba trochę zapomnieli, że są staruszkami, spotykają syrenę Magdę i szukają skarbu. Potem spotykają Boba i Roba oraz muchę Zdzisławę. A co działo się dalej? O tym przekonają się widzowie, którzy 12 października odwiedzą Miejski Ośrodek Kultury. Spektakl odbędzie się o godz. 17.00, w sali kameralnej MOK. Wstęp wolny. Bilety na przedstawienie można odebrać w kasie kina „Lot”.

Widowisko powstało w ramach programu Przestrzenie Sztuki, którego operatorem jest Materia, finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Partnerzy: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Poleski Ośrodek Sztuki, Urząd Miasta Łodzi.

Last modified: 12 października 2021