Taniec mają w sercach (foto)

Autor: |

Od 5 lat bierze udział w lokalnych imprezach, akcjach charytatywnych, przeglądach i konkursach. Zespół „Fouette” ze Spółdzielczego Domu Kultury obchodzi w tym roku pięciolecie istnienia. Dziś w gościnnych progach Miejskiego Ośrodka Kultury świętował swój jubileusz.

Grupa, która obecnie liczy 60 osób, działa od 2018 roku. Pod okiem instruktorki Moniki Majkowskiej trenują dzieci od 3 do 13 lat.

– Jesteśmy młodym zespołem więc nasza historia jest bardzo krótka. Od początku powstania naszego zespołu tańczyłyśmy różnymi stylami. Początkowo były to tańce z pomponami, disco dance, funky jazz. Teraz sięgamy po taniec współczesny, modern jazz. Za chwilę zobaczycie co tak naprawdę gra w sercach naszych tancerek, a będzie to naprawdę różna muzyka – opowiadała Monika Majkowska, instruktorka zespołu „Fouette”.

Publiczność zgromadzona w sali kameralnej miała okazję poczuć się, jakby przeniosła się w czasie. A to za sprawą prezentacji multimedialnej pełnej archiwalnych zdjęć grupy. Nie brakowało więc uśmiechu i chwil wzruszeń.

Podczas dzisiejszego wydarzenia każda z tancerek miała okazję zaprezentować swoje umiejętności. Młode artystki z „Fouette” przygotowały występy solowe, duety i grupowe.

Potem przyszedł czas na niespodzianki. Pamiątkowe dyplomy i statuetki odebrały tancerki z najdłuższym, 5-letnim stażem w „Fouette”: Amelia Chęcińska-Portka, Oliwia Ślązak i Zuzanna Szymaniak. Nagrodzono również dziewczęta z nieco krótszą, choć nadal imponującą taneczną historią: Natalię Czwal, Marylę Gajowiak, Zuzannę Wardę, Oliwię Hanowską, Alicję Rozwałkę, Maję Żuber, Weronikę Kołodziejczyk oraz Julię Taras, a także najmłodsze członkinie „Fouette”.

Edyta Socha, kierownik Spółdzielczego Domu Kultury odczytała też list gratulacyjny napisany przez zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej: – Pragniemy podziękować wszystkim artystkom, które występują w zespole, a pani Monice za pełną pasji pracę oraz promowanie naszego miasta. Chcielibyśmy pogratulować dotychczasowych osiągnięć z przekonaniem, że te największe jeszcze przed wami. Życzymy owocnej pracy i kolejnych udanych lat.

Jubileusz zwieńczył gościnny występ Dziecięcego Teatru Ruchu „Mozaika” z Centrum Kultury Gminy Mełgiew, który również prowadzi Monika Majkowska. Młodzi aktorzy przygotowali dla bohaterek dzisiejszego wydarzenia taneczny spektakl pt. „Śpiąca Królewna”. Jak przystało na 5. urodziny nie zabrakło też pysznego tortu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Marcin Dmowski.

« z 5 »

Last modified: 10 maja 2024

Zmień język »
Skip to content