Taneczne rytmy na święto seniorów (foto)

Autor: |

Co prawda oficjalnie obchodzone jest 1 października, jednak w Świdniku to ważne święto uczczono dziś. W Spółdzielczym Domu Kultury odbył się Dzień Seniora. Wydarzenie uświetniły występy taneczne, wokalne i kabaretowe.

Nim jednak scenę zapełnili artyści, był czas na życzenia i podziękowania.

– Jest nam bardzo miło, że przychodzicie do nas, chcecie się bawić i świętować. Jesteście niesamowicie radośni i pogodni i za to wam serdecznie dziękujemy. To nasza pierwsza impreza po tak długiej przerwie. Cieszę się, że właśnie z okazji Dnia Seniora – mówiła Edyta Socha, kierownik Spółdzielczego Domu Kultury.

Zdrowia, szczęścia i pomyślności seniorom życzył Marek Szewczak, zastępca prezesa zarządu ds. techniczno-eksploatacyjnych Spółdzielni Mieszkaniowej: – Dziękuję wam za wkład w propagowanie szeroko pojętej kultury. Życzę wam cudownej zabawy.

– Wszystkiego najlepszego, ale przede wszystkim zdrowia. Niech te nasze spotkania będą radosne i wesołe – dodał Andrzej Krawczyk, członek Rady Nadzorczej SM i prezes stowarzyszenia „Świdnicki Krąg Kultury”.

Po krótkim wstępie, przyszedł czas na część artystyczną, którą otworzyły Ole Babki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Panie zatańczyły poloneza. Na scenie zaprezentowały się też Seniority z UTW w dwóch układach tanecznych. Swoje pięć minut mieli również członkowie Klubu Seniora „Spokojna Przystań”. Część, zrzeszona w zespole śpiewaczym „Bolero”, wykonała, m. in., „Jambalayę” Anny Jantar, „Kocha się raz” Ireny Santor, „Do zakochania jeden krok” Andrzeja Dąbrowskiego oraz walca z filmu „Noce i dnie”. Klubowicze pokazali się też od kabaretowej strony, prezentując skecz pt. „Senior szuka żony”, w którym główny bohater – pan Gienio, wybiera pomiędzy paniami: Justyną, Honoratą i Lilianą. Muzyczną niespodziankę przygotowała również pani Maria Piskorek. Święto seniorów zwieńczyła potańcówka.

« z 3 »

Last modified: 9 października 2021