Tańczyli dla Kacpra

Autor: |

To zadziwiające, ile radości i satysfakcji można mieć z tańca. Jak głęboko można go czuć i jak bardzo się zaangażować. Udowodnili to dzisiaj podopieczni Akademii Tańca Pleskota w czasie Charytatywnej Gali kończącej sezon. Widać było różnicę poziomów wyszkolenia tancerzy, ale różnicy we wkładanej pasji nie było żadnej.

W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury obejrzeliśmy cały wachlarz gatunków tanecznych, od szlachetnego walca angielskiego po żywiołowy hip hop. Wydaje się jednakże najbardziej krew widowni szczelnie wypełniającej salę rozgrzały rytmy południowoamerykańskie.

– Jedni uczestnicy dzisiejszego występu trenują od września, inni miesiąc, albo dwa. Ale wszyscy otrzymali dzisiaj szansę pokazania się scenie. Gala ma tradycyjnie charakter charytatywny. Zbieramy pieniądze dla Kacpra Dybkowskiego. W latach 2016-19 udało nam się zebrać ponad 9 tys. zł. Niestety ostatnie, pandemiczne dwa lata uniemożliwiły nam organizację gali, a więc i zbiórki – mówił Jarosław Pleskot, właściciel Akademii Tańca Pleskot.

– Dziękujemy za możliwość przeprowadzenia zbiórki w czasie dzisiejszej gali. Kacper choruje na czterokończynowe porażenie mózgowe i bardzo potrzebuje stałej rehabilitacji. Sytuacja finansowa rodziny nie pozwala na samodzielne udźwignięcie jej kosztów, a pragniemy, żeby była ona prowadzona w sposób kompletny i profesjonalny – dodała Katarzyna Radek, opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariusza przy SP n3, którego młodzi członkowie zbierali do puszek datki pieniężne.

Na zakończenie gali wszyscy uczestnicy kończących się zająć otrzymali pamiątkowe medale.

Gala Akademii Tańca Pleskota została zorganizowana w partnerstwie z Miastem Świdnik i Miejskim Ośrodkiem Kultury.

« z 4 »

Last modified: 14 czerwca 2022

Zmień język »