T. Kuś przedłużył umowę

Autor: |

Kolejnym zawodnikiem, który przedłużył kontrakt z Miejskim Klubem Sportowym Avia Świdnik jest Tomasz Kuś. Niespełna 26-letni libero parafował umowę, na mocy której będzie występował w drużynie Polski Cukier Avia Świdnik do końca sezonu 2020/2021.

Tomasz Kuś przybył do Avii z BAS-u Białystok, przed minionym sezonem. W przeszłości reprezentował też barwy KRISPOLU Września, SKS Hajnówka, Legii Warszawa oraz MKS MDK Warszawa.

– Zdecydowałem się zostać w Avii, ponieważ w drużynie i mieście jest super atmosfera do uprawiania sportu. Czuć, że miasto żyje siatkówką. Kibice są świetni i mam nadzieję, że nadchodzący sezon będziemy mogli rozpocząć z dopingiem na trybunach, co na pewno pomoże nam w osiągnięciu lepszego wyniku. Miniony sezon na pewno można zaliczyć do udanych. Przed jego rozpoczęciem szóste miejsce każdy z nas brałby w ciemno. Mieliśmy kilka słabszych meczów, ale udało się także sprawić kilka niespodzianek, więc w ogólnym rozrachunku było naprawdę dobrze. Przyszły sezon będzie trudniejszy, wiele zespołów wzmacnia składy i liga będzie bardzo wyrównana. Mam nadzieję, że nasza forma będzie bardziej stabilna i uda się poprawić wynik. Osobiście na pewno wiążę przyszłość z Avią, bardzo mi się tu podoba i chciałbym być częścią tego długofalowego projektu – powiedział Tomasz Kuś.

– Tomek to kolejny zawodnik, który ma za sobą bardzo udany sezon. Odpowiadał za całą defensywę w zespole i z tej roli wywiązał się znakomicie. Wprowadzał na parkiet spokój i dodawał pewności gry pozostałym. Cieszę się, że w sezonie 2021/2022 będzie częścią drużyny – dodał trener Witold Chwastyniak.

Last modified: 4 maja 2021