Szukają świadków wypadku

Autor: |

fot. KPP Świdnik
Policjanci oraz Prokuratura Rejonowa w Świdniku wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło dziś w nocy, w miejscowości Struża-Kolonia. Samochód ciężarowy potrącił 52-latka. Niestety, pomimo podjętej resuscytacji mężczyzna zmarł.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 23.24, na trasie Piaski-Chełm. Interweniowała Policja, Straż Pożarna oraz zespół karetki pogotowia.

– Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 44-letni kierowca, jadąc nieoświetlonym odcinkiem drogi K12, w ostatniej chwili zauważył mężczyznę. Pieszy nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych. Doszło do potrącenia. Mimo podjętej resuscytacji mężczyzna zmarł – mówi komisarz Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Kierujący samochodem ciężarowym 44-latek był trzeźwy. Trwają czynności w sprawie. Policjanci apelują do bezpośrednich świadków wypadku.

– Niewykluczone, że ich informacje, ewentualnie nagranie z samochodowych video rejestratorów pomogą odtworzyć przebieg zdarzenia – wyjaśnia M. Szczepanowska.

Last modified: 5 marca 2021