Sztukmistrze w „Siódemce”

Autor: |

Żonglowanie piłeczkami, maczugami i kijami do fireshow, a także jazdę na jednym kole, mogli obejrzeć Ci, którzy w zeszłym tygodniu wybrali się do Szkoły Podstawowej nr 7. Na zorganizowanym przez placówkę pokazie, zaprezentowali się sztukmistrze z Lublina.

– Chcieliśmy przede wszystkim pokazać, czym jest żonglerka – mówi Daniel Chlibiuk, kuglarz z Lublina. – Dzisiejsze spotkanie, to także promocja pedagogiki cyrku, która dopiero od niedawna przenoszona jest na polski grunt, a jest kapitalną formą rozwoju i pokonywania swoich słabości.

Na spotkaniu, można było nie tylko patrzeć na popisy artystów, ale także samemu spróbować swoich sił w żonglowaniu i jeździe na monocyklu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się nauka jazdy na jednokołowym rowerze.

– To niesamowita frajda – zachęca Edmund Bełczącki, który na monocyklu jeździ od ponad roku. – Najważniejsze jest utrzymanie równowagi. Do tego stopnia polubiłem jazdę na jednokołowcu, że praktycznie się z nim nie rozstaję. To tani i dobry sposób na codzienne poruszanie się po mieście. Używany monocykl można kupić już od 100 zł.

Więcej informacji na temat lubelskiej grupy kuglarzy, znaleźć można na stronie www.sztukmistrze.pl


Źródło: Głos Świdnika

Last modified: 1 lipca 2020