Szkolny sport z dotacją

Autor: |

Wyremontowanie szatni, pryszniców i terenu wokół pływalni, a także przygotowanie nowej sali do ćwiczeń wraz z pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, której powierzchnia zajmie ok. 150 mkw. To tylko garść remontowych prac, które Szkoła Podstawowa nr 5 planuje na przyszły rok. Miasto otrzymało dla placówki 1,5 mln zł dotacji z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.  Na zadanie zarezerwowano też 3 mln zł z przyszłorocznego budżetu miasta.

Wniosek o dofinansowanie inwestycji przez ministerstwo złożono jeszcze w kwietniu, jednak nie znalazł się na pierwszej liście dotowanych placówek. Szczęśliwie z programu zostały wolne środki, które rozdysponowano w drugiej turze.

– Udało nam się pozyskać 1,5 mln zł na przebudowę basenu i hali sportowej. Cieszymy się, bo ta dotacja była bardzo potrzebna – mówi Tomasz Szydło, dyrektor SP nr 5.

Pieniądze pozwolą na przeprowadzenie remontu basenu oraz nowego pomieszczenia do ćwiczeń.

– Kilka lat temu zajęliśmy się niecką basenową, teraz jednak remontu wymaga „plaża” oraz szatnie przy pływalni, które są już dość zdegradowane. Dodatkowo chcemy wyremontować szatnie i prysznice przy hali sportowej. W planach mamy również prace nad pomieszczeniem znajdującym się pod basenem. Jest tam sala mająca ok. 150 mkw. Chcemy stworzyć w niej dodatkową salę gimnastyczną o powierzchni ok. 84 mkw. W naszej szkole uczy się około 1300 osób i każdy z nich potrzebuje miejsca do ćwiczeń. Do tej pory to pomieszczenie nie było wykorzystywane, jednak dzięki pozyskanym środkom będziemy mogli je wyremontować, zrobić oddzielne wejście i oddać do użytku uczniom oraz prawdopodobnie sekcjom Avii, z którymi współpracujemy – wymienia T. Szydło.

Z dofinansowania cieszą się także władze miasta.

– To duży projekt, bo obejmuje zarówno halę sportową, jak i basen. Wiemy jednak, że bardzo potrzebny, bo mieszkańcy lubią pływać, co widać po zainteresowaniu, jakim cieszy się Park Avia, ale też po tym, jak wcześniej chętnie korzystano z obiektu przy SP nr 5 – wyjaśnia Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Realizację inwestycji zaplanowano na przyszły rok.

– Myślę, że przypadnie na okres wakacyjny, tak by nie kolidował z zajęciami w szkole – mówi zastępca burmistrza.

Last modified: 19 października 2021