Szkolny sport na celowniku

Autor: |

Prace w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 ruszą już niebawem. W przyszłym roku rozpoczną się przygotowania do rozbudowy drugiego obiektu sportowego w „Trójce”. Plany remontowe wykrystalizowały się także wobec hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7. Z kolei w Szkole Podstawowej nr 5 szykuje się modernizacja basenu.

W projekcie przyszłorocznego budżetu znalazło się ponad 3,5 mln zł na remont i modernizację obiektów sportowych przy miejskich szkołach. Najwyższa kwota, bo blisko 3 mln zł zostanie przeznaczona na prace przy basenie w Szkole Podstawowej nr 5.

– Dwa lata temu przeprowadziliśmy remont niecki. Teraz przyszedł czas na podbasenie, szatnie, plażę…. praktycznie całą jego infrastrukturę – tłumaczył Tomasz Szydło, dyrektor SP 5.

Szkolne obiekty były jeszcze do niedawna oblegane przez świdniczan. Sytuacja zmieniła się po budowie i otwarciu Parku Avia. Od tej pory pływalnia w „Piątce” stała się wyłącznie basenem szkolnym, z którego mogą korzystać tylko uczniowie. Prace remontowe zaplanowano również w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7. Mają one kosztować około 300 tys. zł. Obejmą gruntowną naprawę parkietu, a także odświeżenie ścian. Obiekt jest intensywnie wykorzystywany nie tylko przez uczniów, ale również przez siatkarzy pierwszoligowego zespołu Avia Polski Cukier.

Dużo będzie się działo także w „Trójce”. W tym roku rozpocznie się remont sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3.

– Planujemy wymianę oświetlenia, systemu wentylacyjnego, okien po stronie południowej i malowanie ścian – wylicza Marek Kwieciński, dyrektor SP nr 3.

Okazuje się jednak, że na tym inwestycje sportowe w „Trójce” się nie zakończą. W przyszłorocznym budżecie znajdzie się nowe przedsięwzięcie. Będzie nim rozbudowa sali przy budynku dawnego Gimnazjum nr 1, a obecnie drugiego gmachu należącego do SP nr 3. Na inwestycję czekają uczniowie i ich rodzice. Dotychczasowy obiekt sportowy pamięta początki szkoły, a przypomnijmy, że to jedna z najstarszych placówek w Świdniku. Plany budowy nowej sali jeszcze przy gimnazjum pojawiały się kilkukrotnie. Dotąd na przeszkodzie w ich realizacji stawały pieniądze. Teraz władze miasta zapowiadają przystąpienie do inwestycji. W przyszłym roku za 200 tys. zł zostanie wykonany projekt.

– Wykorzystamy na potrzeby inwestycji wybetonowany teren znajdujący się przy obecnej sali. Planujemy, że będzie to pełnowymiarowy obiekt, ale na potrzeby typowo szkolne – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

W tej chwili jest jeszcze za wcześnie na podanie kwoty, jaką może pochłonąć nowa inwestycja. Natomiast władze miasta podkreślają, że będą się starać o dofinansowanie przedsięwzięcia z funduszy zewnętrznych.

Last modified: 7 grudnia 2020