Szkolenia pracowników portu

Autor: |

Wczoraj, 23 maja b.r, zarząd PLL SA oraz Rektor WSOSP w Dęblinie podpisali umowę na mocy której przeprowadzone zostaną szkolenia dla personelu obsługi powstającego lotniska. Umowę zawarto na okres trzech lat.

Wykładowcy Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie zorganizują kursy teoretyczne dla kadry kierowniczej oraz służb państwowych, a także szkolenia dla personelu Portu Lotniczego Lublin. Osoby, które zaliczą egzamin końcowy kursu otrzymają certyfikat autoryzowany przez rektora WSOSP w Dęblinie oraz prezesa Portu Lotniczego Lublin.

Szkoleniem zostaną objęci pracownicy administracji lotniska oraz personel wykonujący swoją pracę po stronie operacyjnej lotniska, m.in.: follow me, naziemna obsługa urządzeń nawigacyjnych, strażacy oraz służba ochrony lotniska. Kursy rozpoczną się po zakończeniu naboru na personel lotniska, który zaplanowano na przełom roku 2011/2012.

€žPodpisana umowa jest kolejnym kluczowym etapem naszych intensywnych działań, mających na celu ukończenie inwestycji w przewidzianym terminie. Niezmiernie ważne jest dla nas nie tylko przekazanie mieszkańcom Lublina funkcjonalnego, nowoczesnego i bezpiecznego portu lotniczego. Chcemy, by w momencie otwarcia lotniska nasz personel był w pełni przygotowany do podjęcia działań mających na celu bezpieczne i efektywne funkcjonowanie portu. Zawarte porozumienie w znaczący sposób przybliży nas do tego celu – powiedział Grzegorz Muszyński, prezes Portu Lotniczego Lublin SA.

Całościowy program szkoleń, którego elementem jest porozumienie zawarte wczoraj między zarządem Portu Lotniczego Lublin oraz Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie, zakłada teoretyczne i praktyczne przygotowanie personelu powstającego lotniska do podjęcia działań w porcie zarówno w warunkach normalnych, jak i szczególnych. Szkolenie teoretyczne przeprowadzone przez wykładowców dęblińskiej Szkoły Orląt pozwoli przygotować personel Portu Lotniczego Lublin do szkoleń praktycznych, które zostaną przeprowadzona na działających w Polsce lotniskach.

Port Lotniczy Lublin SA. ma być gotowy do obsługi pierwszych pasażerów w drugiej połowie 2012 roku.

Fot. Maciej Kaczanowski

Last modified: 2 lipca 2020