Szczepienia przeciwko koronawirusowi

Autor: |

Szczepionki to ogromna szansa na uodpornienie społeczeństwa na zakażenie, zdobycie kontroli nad transmisją wirusa SARS-CoV-2. Są nadzieją na powrót do normalności. Zostały opracowane zgodnie z tymi samymi wymogami dotyczącymi jakości, bezpieczeństwa i skuteczności, jak w przypadku innych produktów leczniczych. Procedury rejestracyjne skrócono do minimum, ale badania wykonywano według najwyższych standardów bezpieczeństwa, podobnie jak w przypadku innych szczepionek.

Jak działa szczepionka? 

Preparat wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19.

Dlaczego warto się zaszczepić? 

Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.

Rejestracja na szczepienie:

● Infolinia 989; bezpłatna i całodobowa

● SMS (o treści SzczepimySie) pod numer 664 908 556; z jednego numeru telefonu możesz zarejestrować tylko trzy osoby

● e-rejestracja; dostępna jest na stronie www.pacjent.gov.pl

● rejestracja telefoniczna bezpośrednio w punkcie szczepień; blisko 6000 punktów szczepień w całym kraju

Mapa punktów szczepień dostępna jest na stronie www.gov.pl/szczepimysie.

O czym poinformować personel medyczny przed szczepieniem?

Pamiętaj, żeby przed szczepieniem powiedzieć lekarzowi lub osobie kwalifikującej o wszystkich lekach, które zażywasz obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które planujesz stosować. Ważne, żeby poinformować o niedawno otrzymanych lub zaplanowanych szczepieniach.

W przypadku, gdy wystąpią jakiekolwiek niepożądane objawy, należy zgłosić je do lekarza Wszelkie działania, które odbiegają od normy, można zgłaszać również bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych lub producenta szczepionki

Weź udział w loterii

Polska wprowadziła Loterię Narodowego Programu Szczepień. Na osoby zaszczepione czekają atrakcyjne nagrody. Są nimi: pieniądze, hulajnogi i samochody.

Aby wziąć udział w losowaniu, należy się zarejestrować i wypełnić formularz na stronie: www.pacjent.gov.pl lub zadzwonić pod numer telefonu: 989. Rejestracji można dokonać do 30 września 2021 roku.

Loteria obowiązuje tylko i wyłącznie osoby, które przyjęły pełne szczepienie przeciwko koronawirusowi.

źródło www.gov.pl/web/szczepimysie

Last modified: 24 września 2021