Szacowna jubilatka świętowała

Autor: |

Mowa o Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdniku. W obecności władz lokalnych, ale przede wszystkim mieszkańców, odbyły się dzisiaj jej 60-te urodziny. W takiej chwili nie mogło zabraknąć życzeń, wspomnień i odznaczeń.

– Chciałbym przekazać na ręce spółdzielców i pracowników SM podziękowania za lata pracy, także na rzecz miasta. Równocześnie życzę owocnych kolejnych sześciu dekad, a nawet więcej – mówił Andrzej Radek, zastępca burmistrza Świdnika.

Podczas jubileuszu, Spółdzielnia Mieszkaniowa została uhonorowana najwyższym miejskim odznaczeniem – Amicus Civitatis. Z rąk zastępcy burmistrza wyróżnienie odebrał Konrad Sawicki, przewodniczący rady nadzorczej świdnickiej SM. Odznaczenie Nil Virtuti Civili Invium, burmistrz Świdnika przyznał również Piotrowi Szyszko, wieloletniemu członkowi rady nadzorczej spółdzielni. Historię SM przypomniał prezes Marek Słotwiński. Wręczył również odznaki „Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego” pracownikom. Otrzymało je 12 osób. Dyplomy odebrali także ci, którzy mają co najmniej dwudziestoletni staż pracy w SM.

Po części oficjalnej przyszła pora na występy artystyczne. Na scenie MOK zaprezentowały się grupy działające w Spółdzielczym Domu Kultury. Nie brakowało chóru „Tercja”, tancerek z zespołu Ambarass, czy śpiewających seniorów. Finałem tej części jubileuszu, był koncert artystów scen lubelskich. Na zakończenie na wszystkich czekała słodka niespodzianka w postaci urodzinowego tortu.

Last modified: 20 maja 2020