Synkopowali dla świdniczan (foto)

Autor: |

Jak polubić muzykę synkopowaną? Andrzej Jagodziński, Czesław „Mały” Bartkowski i Adam Cegielski, czyli Andrzej Jagodziński Trio potrafią to wytłumaczyć czynem. Dzisiaj, w muszli koncertowej Centrum Usług Socjalnych dali koncert dla tych, którzy uczyć się jej nie muszą. Co ciekawe, w miarę trwania koncertu widownia, mimo niepewnych warunków atmosferycznych, była coraz liczniejsza. Prawdopodobnie do znawców dołączali jednak uczniowie.

Europejski jazz dość daleko odszedł od południowoorleańskich korzeni tego gatunku. Repertuar trzech polski muzyków – jazzowa interpretacja Chopina i nowe CD zatytułowane Bach, najlepiej tego dowodzą.

Wszyscy członkowie Andrzej Jagodziński Trio koncertowali na całym świecie i mają za sobą doświadczenie współpracy z najwybitniejszymi nazwiskami elitarnej części polskiej estrady muzycznej. Niewykluczone, że to właśnie te nazwiska miały szczęście koncertując, bądź nagrywając płyty z Jagodzińskim, Bartkowskim czy Cegielskim.

Andrzej Jagodziński Trio było kolejnym z cyklu spotkań pod hasłem „Coolturalna biblioteka”. Projekt jest realizowany ze środków Budżetu Obywatelskiego. Pomysł na spotkania z muzykami, zaproponowany przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną bardzo spodobał się świdniczanom, którzy oddali na niego 321 głosów. Wydarzenie zorganizowano przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Last modified: 27 sierpnia 2021

Zmień język »