Świętowali z najmłodszymi (foto)

Autor: |

Ostatniego dnia wakacji Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła młodych czytelników na jubileusz 65–lecia powstania Oddziału dla Dzieci. Wydarzeniu nadano tytuł „Jarmark opowieści”. Zamiast nudnej sztampy z przemówieniami, organizatorzy zagwarantowali swoim najmłodszym gościom mnóstwo zabawy i atrakcji.

– W ubiegłym roku biblioteka świętowała 60-lecie istnienia. Dziś obchodzimy urodziny oddziału dla najmłodszych – mówi Joanna Makuszewska, instruktor MPBP. – Kiedyś biblioteka nie była taka nowoczesna, kolorowa, pełna ciekawych książek. To był mały pokoik, w zupełnie innym budynku i nazywała się czytelnią dla dzieci. Wtedy książek nie wypożyczało się do domu. Można tam było odrobić lekcje lub posłuchać bajek czytanych przez bibliotekarkę. Książki były szaro-bure, a do biblioteki zapisywały się tylko duże dzieci. Dziś mamy piękną, nowoczesną bibliotekę, która nie tylko umożliwia wypożyczanie książek, ale też dostarcza nie lada atrakcji, jak choćby podczas celebry urodzin.

Tym razem była to znakomita okazja, by zabrać dzieci w podróż w czasie. Dzięki przygotowanym atrakcjom i grom, mali czytelnicy mogli dowiedzieć się, jak żyli nasi przodkowie w czasach prehistorycznych, poznali rynsztunek i obyczaje rzymskich legionistów, później przeskoczyli do okresu średniowiecza i renesansu. Opowieści chłonęli z wypiekami na twarzy nie tylko najmłodsi, ale także ich rodzice.

Kolejnym wydarzeniem wpisującym się w jubileuszowe obchody będzie spotkanie z Michałem Rusinkiem, sekretarzem naszej słynnej noblistki Wisławy Szymborskiej i jednocześnie autorem książek dla dzieci. Wydarzenie zaplanowano na 13 września, o godz. 11.00 w Zaułku Poetów. Z kolei 10 września, o godz. 17.00, bywalcy biblioteki będą mieli okazję spotkać się, również w Zaułku Poetów, z pisarką i scenarzystką Ałbeną Grabowską.

słs

Last modified: 1 września 2021