Świdnik.TV – co nowego w mieście? (film)

Autor: |

Jest piątek. Tradycyjnie więc zapraszamy na nowe wydanie programu informacyjnego Świdnik.TV, którego realizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury. A co tym razem przygotowała redakcja?

Usłyszymy o metamorfozie, która czeka miejskie targowisko oraz 9,5-milionowej dotacji, jaką Świdnik otrzymał na jej wykonanie. Poznamy szczegóły dotyczące Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2022-2030 oraz w jaki sposób można zgłaszać swoje uwagi.

Tematem odcinka jest także druga edycja programu modernizacji sieci lokalnych dróg gminnych oraz deklaracje, które do końca czerwca należy złożyć do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

O czym jeszcze usłyszymy? W tym tygodniu rozpoczął się sezon letni w Parku Avia, a co za tym idzie, dostępne są już baseny zewnętrzne oraz park linowy. Za świdniczanami również pierwsze miodobranie z miejskiej pasieki. Trwa nabór do 8. edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekty można zgłaszać jeszcze do 20 czerwca.

Nie zabraknie także wieści ze świata kultury i sportu. Przed nami festyn „Rodzina Razem”, turniej „Mundial 2022 dla dzieci i młodzieży o nagrodę Burmistrza Świdnika” oraz Świdnicka Noc Kultury. Dowiemy się też co słychać u drużyny Polski Cukier Avia Świdnik i jak wyglądają przygotowania do nadchodzącego sezonu.

Odcinek jest już dostępny na kanale Świdnik.TV na YouTube.

Last modified: 17 czerwca 2022

Zmień język »