Świdnik bez elektrośmieci

Autor: |

Przypominamy wszystkim, którzy chcą się pozbyć zużytych, zepsutych, przestarzałych urządzeń elektrycznych lub elektronicznych, na przykład komputerów, świetlówek, telefonów, sprzętu AGD. W sobotę, w godz. 9.00-14.00, można je przynieść na parking przy supermarkecie Kaufland (ul. Krępiecka 3) i oddać organizacji ElektroEko.

Stara pralka, odkurzacz czy komputer… Co z nimi zrobić? Na pewno nie można wyrzucać ich razem z innymi odpadami. Urządzenia, nawet te najmniejsze, zawierają w sobie niebezpieczne substancje, takie jak rtęć, kadm, brom i wiele innych. Toksyny te mogą wydobyć się ze sprzętu, kiedy jest on nieprawidłowo przechowywany w domu lub wyrzucony na dzikie wysypisko, stwarzając zagrożenia dla środowiska.

Zepsuty sprzęt – co z nim zrobić? W ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci” na terenie Świdnika znajduj się punkty zbierania elektrośmieci. Każdy mieszkaniec, w wygodny sposób może pozbyć się zużytych urządzeń, które niepotrzebnie zajmują miejsce w domu. Zebrany sprzęt trafia do zakładów przetwarzania, gdzie zostaje zutylizowany.

W przypadku elektrośmieci dużych, takich jak: telewizor (powyżej 24 cali), pralka, lodówka, itp. wystarczy zadzwonić pod numer: 2222 333 00 i umówić się na bezpłatny odbiór zepsutych urządzeń z domu.

Last modified: 28 maja 2020

Zmień język »