Świdniczanko, skorzystaj z bezpłatnych badań

Autor: |

Już w niedzielę, w Świdniku zaparkuje mobilny gabinet, w którym panie będą mogły wykonać bezpłatne, kompleksowe badania ginekologiczne w ramach akcji „(z)Badaj się w kobiecym interesie”.

Trzecią edycję kampanii realizowanej przez Gedeon Richter Polska zainaugurowano 26 czerwca. W jej ramach mobilny gabinet odwiedzi dziesięć miast, w czterech województwach.

– Kampania cały czas jest potrzebna. Po pierwsze obserwujemy wzrost liczby Polek, które nie badają się regularnie, a po drugie z roku na rok rośnie liczba kobiet, które w czasie akcji bezpłatnych badań kontrolnych, realizowanych w wybranych regionach Polski, kierujemy na pilne leczenie ginekologiczne – w 2020 r. aż 48 Polek wymagało pilnego skierowania na leczenie. Dlatego w ramach tegorocznej edycji kampanii oferujemy kobietom wsparcie w zakresie przełamania bariery strachu przed wizytą ginekologiczną, ale też możliwość realnego skorzystania z pakietu bezpłatnych badań ginekologicznych w aż 4 województwach – mówi Aneta Grzegorzewska, dyrektor Pionu Korporacyjnego i Relacji Zewnętrznych Gedeon Richter Polska.

W mobilnym gabinecie panie będą mogły skorzystać z konsultacji ginekologicznej, a także wykonać cytologię, USG ginekologiczne, test na obecność wirusa HPV (14 najbardziej onkogennych typów) oraz badanie piersi.

Do Świdnika gabinet zawita 18 lipca. Będzie dostępny w godz. 10.00-16.00, na parkingu Urzędu Miasta przy ul. Wyspiańskiego 27. Zapisy na badania przyjmowane są osobiście, w recepcji gabinetu, w dniu akcji, od godz. 9.30. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 604 217 257, od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-16.00 oraz w weekendy, między 8.00 a 16.00. Szczegóły można też znaleźć na stronie kampanii: https://zdrowa-ona.pl/wkobiecyminteresie2021.

Last modified: 15 lipca 2021