Panie nie zwalniają tempa

Autor: |

fot. www.facebook.com/swidnickaradakobiet
Świdnicka Rada Kobiet przygotowuje się do realizacji kolejnych projektów. Grupa pracuje nad zorganizowaniem punktów, wyposażonych w bezpłatne środki higieny menstruacyjnej. Skrzyneczki, wypełnione niezbędnymi akcesoriami, od września znajdą się we wszystkich świdnickich szkołach.

– Pomysł zaczerpnęłyśmy z zachodniej Polski, gdzie skrzyneczki z podpaskami i tamponami są bardzo popularne. Takie rozwiązanie powoli dociera także do naszej części kraju. Chcemy więc, by mogły z niego korzystać również mieszkanki naszego miasta – wyjaśnia Agata Nawrocka, przewodnicząca Świdnickiej Rady Kobiet. Dodaje: – W życiu zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, w których kobieta musi skorzystać ze środków higieny osobistej, a nie ma ich przy sobie. Dzięki skrzyneczce będzie czuła się bezpiecznie.

Projekt został już przedstawiony władzom miasta, które zgodziły się na jego realizację.

– Rozwiązanie zaproponowane przez panie wprowadzimy już od 1 września. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak działa rada. Widać, że nie jest tylko na papierze, ale naprawdę się angażuje. Panie mają wiele ciekawych pomysłów, które będziemy chcieli realizować. Ich doradztwo jest dla nas bardzo cenne, bo kobiety patrzą na wiele spraw znacznie szerzej – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w placówkach oświatowych, ale też prawdopodobnie instytucjach miejskich, pojawią się skrzyneczki ze środkami higieny osobistej. Akcesoria będą darmowe i ogólnodostępne dla wszystkich potrzebujących kobiet.

Informacje o działaniach Świdnickiej Rady Kobiet można śledzić na bieżąco, na stronie www.facebook.com/swidnickaradakobiet.

Last modified: 16 lipca 2021