Świdniczanin 67. raz z orłem na piersi

Autor: |

Pomimo letniej kanikuły Reprezentacja Polskich Pisarzy w Piłce Nożnej rozegrała 109. mecz w swojej historii. Tym razem literaci skorzystali z zaproszenia Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Sompolnie koło Konina, gdzie przegrali 1:5 z miejscowym GKS-em, na co dzień występującym w wielkopolskiej klasie okręgowej. Swój mecz nr 67 w koszulce z Orłem na piersi rozegrał świdniczanin Jacek Kosierb.

– Oprócz tego, że jak zawsze z dumą reprezentowałem biało-czerwone barwy narodowe, miałem przyjemność poznać fantastycznego spikera Andrzeja Prętnickiego, a także Katarzynę Janicką, dyrektorkę miejscowej biblioteki. Na jej ręce przekazałem dwie swoje książki: „20 lat minęło, czyli od halówki do futsalu” i „Świdniczanka 1960-2020”. W ten sposób wieść o świdnickim futbolu dotarła aż do Wielkopolski – powiedział Jacek Kosierb.

14 sierpnia Reprezentacja Polskich Pisarzy znów zawita na Lubelszczyznę. O godz. 15.30 w Milejowie rozegra towarzyski dwumecz podczas jubileuszu 75-lecia miejscowego klubu, gdzie zmierzy się z oldbojami Tura oraz KS Lublin.

Last modified: 9 sierpnia 2021