Świdniczanie razem dla Kubusia

Autor: |

fot. www.siepomaga.pl/kubus-persona
W sierpniu pisaliśmy o Kubusiu Personie, 4-letnim chłopcu ze Świdnika, który cierpi na szereg schorzeń. (ZOBACZ: Przyjdź na koncert i pomóż). By pomóc w jego leczeniu Centrum Usług Społecznych, Stowarzyszenie Zwykłe Marsz Szlakiem Józefa Franczaka ps. „Laluś”, Stowarzyszenie Lubelska Brać oraz Miejski Ośrodek Kultury organizują koncert charytatywny.

Chłopczyk urodził się jako skrajny wcześniak i cierpi na szereg schorzeń: mózgowe porażenie kończyn, dysplazję oskrzelowo-płucną i bezdechy. Ma też wadę serduszka, przepuklinę pachwinową, astmę oskrzelowo – alergiczną oraz alergię jelitową na pokarm. Na jego leczenie i rehabilitację potrzeba blisko 37 tys. zł. Chętni mogą dorzucić swoją cegiełkę poprzez stronę www.siepomaga.pl/kubus-persona.

Licytuj i pomagaj

Okazję do wsparcia Kubusia będziemy mieli również 12 września. Tego dnia, o godz. 15.00, w muszli koncertowej CUS rozpocznie się  koncert charytatywny. Jednym z głównych punktów programu są licytacje. Organizatorom udało się zebrać mnóstwo ciekawych przedmiotów, a ich liczba nadal rośnie. Zimowy krajobraz, uwieczniony na obrazie, przekazała Mieczysława Łazorek, malarka z Kazimierza Dolnego. Wyprawkę dla maluszków, w której skład wchodzą: kołderka, kocyk, komplet pościeli i rożki podarowała świdnicka firma Bajkowy Pokoik. Coś od siebie przygotowała też marka Ziaja. Chętni powalczą o 5 zestawów kosmetyków. Arsenał Szkolenia Strzeleckie ufundował 3 vouchery na kwoty 100 zł, 200 zł, 400 zł, które można zrealizować w strzelnicy. Będzie też można wylicytować 3 komplety srebrnej biżuterii od Oli Krupicz i zestaw gadżetów od Portu Lotniczego Lublin. Pamiątkowe gadżety przekażą też władze miasta.

Osoby, które nie będą mogły dołączyć do aukcji podczas koncertu, mogą to zrobić już teraz, na Facebooku. Tam działa grupa, na której można wystawiać i licytować przedmioty: www.facebook.com/groups/2759321834281907, a dochód z licytacji przeznaczony jest na leczenie Kubusia.

W ramach koncertu charytatywnego zaplanowano też loterię fantową.

Artyści też wspierają

Podczas wydarzenia nie zabraknie też artystycznego akcentu. Dla świdnickiej publiczności zaśpiewa Jola Sip z Lubelskiej Federacji Bardów. Artystce na scenie będzie towarzyszył gitarzysta Michał Lewartowicz. Na koncercie usłyszymy też Dariusza Tokarzewskiego z zespołu VOX, Damiana Syjonfama oraz Skoti.

Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Świdnik. Informacje o wszystkich wydarzeniach w naszym mieście oraz aktualny repertuar Kina Lot znajdziecie w Kalendarzu Wydarzeń.

Last modified: 11 września 2021

Zmień język »